TIXIK.cz » Města » Syrakusy

Ubytování Syrakusy, hotely Syrakusy

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Syrakusy: Hlídač pokojů
Syrakusy Mapa Mapa hotelů Syrakusy

SyrakusySyrakusy

Související témata

Satelitní mapa Syrakus, Tipy na výlety poblíž Syrakus, Penziony v Syrakusách, Luxusní ubytování v Syrakusách, Apartmány v Syrakusách, Autopůjčovny v Syrakusách, Levné ubytování v Syrakusách, Syrakusy - počasí, Syrakusy: Fotografie

Doporučené hotely Syrakusy


Zobrazit všechny »


Syrakusy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Syrakusy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Syrakusách, Plánovač výletů, Syrakusy a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:08:22, Telefon: +39 0931 709111, WWW stránky:

Syrakusy je starověké město na Sicílii , ostrově při jižním pobřeží Itálie . Nachází se v jihovýchodní části ostrova a žije zde přes 120 tisíc obyvatel. Zdejší antické památky byly v roce 2005 zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO .

Historie

Syrakusy byly založeny okolo roku 730 př.n.l. kolonisty z Korintu. Brzy po založení začalo město vzkvétat a stalo se významnou kolonií Velkého Řecka (Magna Graecia) . V antice se město skládalo z pěti měst, Ortygia, Achradina, Tyche, Epipolae a Neapolis. Syrakusané se úspěšně bránili nájezdům různých národů, až v roce 212 př. n. l. padlo město do rukou Římanů. Po rozpadu Římské říše trpělo město nájezdy Franků a Vandalů. V roce 878 dobyli město Arabové, čímž město ztratilo svůj politický význam. V 11. století se dostali k moci Aragoňané, kteří vrátili městu jeho prestiž. Za druhé světové války sloužily Syrakusy jako námořní přístav pro britské loďstvo, Royal Navy. Dnes jsou Syrakusy důležitým střediskem turistického ruchu a obchodním centrem Sicílie .

Historické památky

Město přitahuje návštěvníky především díky antickým vykopávkám starověkých Syrakus. Ve zdejší oblasti archeologických výzkumů v Novém městě můžete obdivovat hned dvě antická divadla, jedno řecké a druhé římské. Řecké divadlo bylo vybudováno již v 5. století př. n. l. a stojí na svazích hory Temenite. Za vlády Říma bylo divadlo ještě rozšířeno a je tedy jedním z největších svého druhu. V 16. století bylo ale vážně poničeno kvůli stavbě opevnění města. Římský amfiteátr pochází z 1. století před naším letopočtem a má stejný půdorys jako Římské Koloseum . K nejstarším dochovalým památkám patří také starořecký oltář Hiera II. ze 3. století př. n. l. Staré město Syrakusy se rozkládá na ostrově Ortigia a je obklopeno hradbami. S pevninou, tedy Novým městem, je ostrov spojen dvěma mosty. Na zdejším náměstí del Duomo najdete mnoho barokních památek. Stojí zde také jedinečná katedrála, původně řecký chrám bohyně Athény z 5. století. Na základech tohoto starého chrámu byla v 18. století vybudována nová barokní stavba. Ve zdivu lze ale stále spatřit podstatné rysy původního antického chrámu. Velkou atrakcí je také poutní kostel Santuario della Madonna delle Lacrime, který je dominantou města Syrakusy díky své 74 m vysoké věži. V tomto chrámu se nachází obraz Madonny, který v roce 1953 ronil slzy.

Muzea

Nenavštěvovanějším muzeem je Museo Archeeologico Regionale Paolo Orsi, ve kterém jsou uloženy starověké artefakty z širokého okolí.

Pláže

Zdejší městská pláž není příliš vhodná ke koupání. Necelých 15 km od města se však nacházejí dvě nádherné pláže s bílým pískem, Spiaggia Fontane Bianche di Siracusa a Spiaggia Punta Asparano di Siracusa. U druhé jmenované byl vybudován turistický komplex.

Sport

Syrakusy nabízí vyžití především pro milovníky vody. Okolní moře je vhodné k potápění a okolí poloostrova Maddalena je rájem surfařů.

Plusy

milí lidé
bohatá nabídka aktivit
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
bez sněhu
zábavný noční život
koncerty
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě
poměrně draho

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje

Business travel (průmysl)

chemický


Informace a fakta

GPS: 37.0671, 15.2866
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:59:40

Syrakusy: Recenze

Syrakusy prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Syrakusy (0km)Floridia (12km)Avola (22km)Augusta (20km)Palazzolo Acreide (34km)Noto (28km)Carlentini (33km)Lentini (35km)Ispica (46km)

Webmap: 1 2 3