Synagoga Jičín - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Synagoga Jičín: Hlídač pokojů
Synagoga Jičín Mapa Mapa hotelů Synagoga Jičín

Doporučené hotely Synagoga Jičín


Zobrazit všechny »


Synagoga Jičín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Synagoga Jičín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Synagoga Jičín a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Lipová alej Jičín2km
Štikovská rokle14km
Kopicův statek19km
Chalupa pod hradem Valdštejn20km
Mužský24km
Pivovar Svijany26km
Loreta Kosmonosy30km
Johanitská komenda35km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 05:22:33, WWW stránky:

Synagoga Jičín je jedna z nejvýznamnějších a nejdochovalejších židovských staveb na Jičínsku. Leží nedaleko severovýchodního rohu náměstí v Jičíně ve východních Čechách , asi 90 km severovýchodně od Prahy .

Historie

Historie židovské obce v Jičíně sahá do 14. stol. Synagoga Jičín však vznikla až v druhé polovině 18. stol. jako součást židovského ghetta. Architekturou a členěním vnitřního prostoru patří Synagoga Jičín k typickým menším pozdně barokním synagogám. Při požáru Jičína v roce 1840 byla poškozena i synagoga. Během opravy bylo vybudováno přímé schodiště na ženskou galerii a vznikla iluzivní klasicistní výmalba. Synagoga Jičín sloužila svému účelu do září 1941, kdy byly bohoslužby zakázány výnosem říšského protektora. Během války došlo k rozkrádání vybavení a devastaci budovy. V 60. letech 20. stol. byla synagoga převedena do majetku města a stala se skladem a sušárnou léčivých bylin.

Zajímavosti

Jako schránka na Tóru byl použit adaptovaný oltář z kostela sv. Ignáce v Jičíně, který židovská obec nejspíš získala na počátku 20.století, kdy bylo z kostela odstraňováno barokní zařízení. Galerie pro ženy byla postavena až později – na začátku 19. stol.

Rekonstrukce a současnost

Rozsáhlou rekonstrukcí prošla Synagoga Jičín v letech 2001 – 2008, přičemž se podařilo zrestaurovat původní klasicistní výmalbu. Slavnostní otevření synagogy pro veřejnost proběhlo v červnu 2008. V současné době je synagoga otevřena veřejnosti a konají se v ní také různé kulturní akce.

Otvírací hodiny

Synagoga Jičín je zpřístupněna v červenci a srpnu denně od 9 do 17 hod, v květnu a červnu jen o víkendech od 9 do 17 hod. V září je otevřeno při festivalu Jičín – město pohádky denně od 9 do 17 hod. Pokud budete chtít navštívit synagogu po zbytek roku, je to možné po telefonické domluvě (více v odkazech) . Vstupné je 20 Kč pro dospělé a 10 Kč pro děti.


Informace a fakta

GPS: 50.4381, 15.3528
Nadmořská výška: 286 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:29

Synagoga Jičín: Recenze

Synagoga Jičín prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jičín (0.8km)Ostružno (4.5km)Mlázovice (12km)Sobotka (13km)Lomnice nad Popelkou (10km)Nová Paka (13km)Dětenice (15km)Lázně Bělohrad (16km)Dobšín (17km)

Webmap: 1 2 3