TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Svitavsko

Svitavsko - ubytování, cestovní průvodce a satelitní mapa (okres Svitavy)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Svitavsko: Hlídač pokojů
Svitavsko Mapa Mapa hotelů Svitavsko

SvitavskoSvitavsko

Související témata

Svitavsko: Fotografie

Doporučené hotely Svitavsko


Zobrazit všechny »


Svitavsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Svitavsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Svitavsko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Koupaliště SvitavyKoupání1km
Krytý plavecký bazén SvitavyKoupání1km
Průmyslové muzeum Mladějov a Mladějovská průmyslovMuzea11km
Muzeum kuriozit a fotografiíMuzea14km
Městské muzeum Moravská TřebováMuzea15km
Aquapark Moravská TřebováKoupání15km
Letiště PoličkaLetiště15km
Kostel svatého MikulášeNáboženství15km
Zámek Moravská TřebováHrady a zámky15km
Plavecký bazén PoličkaKoupání15km
Městské muzeum a galerie PoličkaMuzea15km
Kostel svatého JakubaKostely15km
Letiště Moravská TřebováLetiště17km
Koupaliště LitomyšlKoupání15km
Zámek LitomyšlHrady a zámky15km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 06:07:56

Svitavsko je bývalým okresem ležícím v mírně zvlněném kraji Svitavské pahorkatiny. Nachází se ve výhodné poloze, odkud můžeme navštívit Orlické hory, Moravský kras i Českomoravskou vrchovinu. Přesto ovšem většina návštěvníků zůstává právě zde, příležitostí k odpočinku a zábavě je tady dost. Množství historických památek a turistických zajímavostí doplňuje rozvětvená síť cyklotras, možnosti koupání a příležitosti k aktivnímu odpočinku. Tvář a charakter této přitažlivé krajiny dokresluje půvabná lidová architektura.

Svitavy - západomoravský Manchester

Město jehož historie začíná ve 12. století. Později si díky svému průmylovému významu a rozvoji textilního průmyslu vydobily přívlastek "západomoravský Manchester". Skutečnou chloubou města je nádherné náměstí a domy s podloubím. Zachovaly se izbytky středověkého opevnění. Dominantou náměstí je kostel Navštívení Panny Marie. Můžeme zde ale najít i drobnější památky, mezi které patří například půvabná socha Mateřské lásky, Pamětní deska svitavského rodáka Oskara Schindlera, nebo památník Osvobození.

Turistické cíle a zajímavosti na Svitavsku

Nejvýznamnějším turistickým městem regionu je Litomyšl. Skutečným skvostem je zde renezanční zámek, jenž byl zařazen na seznam památek světového dědictví UNESCO. Město je rodištěm Bedřicha Smetany. Dalšími městy která stojí za návštěvu jsou starobylá Polička, kde se narodil Bohuslav Martinů, Moravská Třebová se zámkem, Jevíčko - jedno z nejstarších měst okresu a městečko Bystré, nedaleko nějž se nachází mohutná zřícenina hradu Svojanov. U Městečka Trnávka je zřícenina hradu Cimburk, hezký výhled nám poskytne dřevěná „Toulovcova rozhledna“ na Jarošovském kopci u Budislavy, ze které je to jen krůček do Toulovcových maštalí. S dobou náboženského útlaku je spojena známá legenda o Lukásově "zpívající lípě“ v půvabné vesničce Telecí. Její stáří je odhadováno na více jak 700 let. Zajímavostí je určitě i jedna z posledních úzkokolejných tratí s parní lokomotivou v Mladějově. Obnovou této unikátní památky se zabývá nezisková organizace Muzeum Průmyslových Železnic.

Informace a fakta

GPS: 49.7686, 16.4556
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:45

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, golf, vyhlídkové lety, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Svitavsko: Recenze

Svitavsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Svitavy (1.7km)Moravská Třebová (15km)Polička (15km)Litomyšl (16km)Svojanov (16km)Borová (21km)Bystré (17km)Lanškroun (20km)Bor u Skutče (24km)Nové Hrady (24km)Březiny (26km)Jevíčko (24km)Sněžné (28km)Milovy (28km)Ústí nad Orlicí (23km)Svratka (31km)Kuklík (29km)Bouzov (32km)Letovice (26km)Vysoké Mýto (29km)Zábřeh na Moravě (32km)Luže (34km)Štíty (31km)Tři Studně (35km)Letohrad (30km)Kunštát (30km)Jablonné nad Orlicí (31km)

Webmap: 1 2 3