TIXIK.cz » Svatý Hostýn

Svatý Hostýn - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Svatý Hostýn: Hlídač pokojů
Svatý Hostýn Mapa Mapa hotelů Svatý Hostýn

Svatý HostýnSvatý Hostýn

Související témata

Svatý Hostýn: Fotografie

Doporučené hotely Svatý Hostýn


Zobrazit všechny »


Svatý Hostýn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Svatý Hostýn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Svatý Hostýn a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náboženství, Aktuální čas: 21:35:37, Nadmořská výška: 719m, Adresa: Svatý Hostýn 107, Chvalčov, Česká republika, Telefon: +420 573 308 161, WWW stránky:

Svatý Hostýn patří k nejnavštěvovanějším poutním místům v České republice. Nachází se na Kroměřížsku na vrchu Hostýn (734 m. n. m.) asi 2,5 km po červené turistické trase z Bystřice pod Hostýnem. Svatý Hostýn leží asi 100 km severovýchodně od Brna. Podle dochovaných nálezů byl Svatý Hostýn osídlen již v době bronzové. Stálo zde keltské oppidium, z něhož se dochovala část obranného valu. Vpád Tatarů na Moravu připomíná zdejší unikátní obraz Panny Marie s Ježíškem metajícím blesky. Nejstarší písemná zmínka o poutích na Svatý Hostýn pochází z roku 1625, tehdy poutníci navštěvovali zděnou mariánskou kapli. V dnešní době láká Svatý Hostýn poutníky i návštěvníky poutním chrámem Panny Marie na Svatém Hostýně, Křížovou cestou známého architekta Jurkoviče, nejstarší Rozhlednou na východní Moravě, krásnou přírodou a také dalšími zajímavými světskými i církevními objekty. Svatý Hostýn nabízí možnosti stavování i ubytování a to ve třech poutních domech nebo v ubytovacím hostinci Ovčárna. Na Svatý Hostýn je zákaz vjezdu motorových vozidel, vozidla se nechávají na záchytném parkovišti (směr od Bystřice pod Hostýnem) . Svatý Hostýn je výchozím bodem mnoha turistických, cykloturistických i běžkařských tras, které lákají k výletům krásnou přírodou. Nejoblíbenější je i na kole přístupná hřebenová stezka vedoucí přes vrchy Skalný, Klapinov, Tři Kameny a Tesák. Svatý Hostýn je částí naučné stezky Hostýnské vrchy a můžete odtud vyjet i na lyžařskou tzv. Hostýnskou magistálu.

Informace a fakta

GPS: 49.3768, 17.7003
Nadmořská výška: 719 m
Telefon:
Typ objektu:
Upřesnění typu objektu:
Duchovní směr:
Název církve nebo řádu spravujícího objekt:
Kdo objekt založil?:
Rok vzniku:
Komu je objekt zasvěcen?:
Sloh:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:33:02

Svatý Hostýn: Recenze

Svatý Hostýn prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bystřice pod Hostýnem (3.2km)Rusava (3.4km)Holešov (10km)Býškovice (10km)Slušovice (16km)Přerov (20km)Zlín (17km)Vsetín (22km)Teplice nad Bečvou (17km)

Webmap: 1 2 3