TIXIK.cz » Řecko » Svatá hora Athos

Svatá hora Athos, Řecko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Svatá hora Athos: Hlídač pokojů
Svatá hora Athos Mapa Mapa hotelů Svatá hora Athos

Svatá hora AthosSvatá hora Athos

Související témata

Svatá hora Athos: Fotografie

Doporučené hotely Svatá hora Athos


Zobrazit všechny »


Svatá hora Athos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Svatá hora Athos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Svatá hora Athos a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Poloostrovy, Aktuální čas: 18:00:19, Nadmořská výška: 567m

Svatá hora Athos je jedním ze 3 poloostrovů Chalkidiki v Řecku . Poloostrov je 47 km dlouhý a asi 11 km široký. Na jihu je nejvyšší hora poloostrova Athos, vysoká 2033 m. Svatá hora Athos je samostatná mnišská teokratická republika. Vnitřní zákonodárnou mocí je 20 členů 20 nezávislých klášterů nacházejících se na území Svatá hora Athos. Za svůj svérázný charakter vděčí Svatá hora Athos neobvyklému zákonu byzantského císaře Konstantina Momomase. Na území Svatá hora Athos může vstoupit pouze muž starší 21 let a slepice. Ženy a veškeré samice zvířat mají přísný zákaz vstupu. Muži starší 21 let mohou oblast navštívit pouze na základě speciálního povolení, jeho vyřízení trvá několik týdnů. Toto povolení však opravňuje k návštěvě klášterů, včetně ubytování a stravy. Při vstupu je nutné dodržovat mnišské zákony. Svatá hora Athos chrání celkem 20 klášterů, mnišské vesnice skyty, domy mnichů kalyvy. Jedinou oficiální přístupovou cestou na poloostrov Svatá hora Athos je přístav Dafni. Pro běžné turisty je lepší využít celodenního výletu lodí a prohlédnout si ostrov a kláštery z moře. Svatá hora Athos byla zapsána na Seznam kulturního dědictví UNESCO v roce 1988.

Informace a fakta

GPS: 40.2873, 24.1928
Nadmořská výška: 567 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 4:16:11

Svatá hora Athos: Recenze

Zobrazit recenze:
 29.8.2010 20:28:44
Byli jsme kdysi na dovolené v Pefkochori. Chtěli jsme se jet podívat na Athos, jenomže dle dostupných informací tam ženy vůbec nesmějí, takže přítelkyně by musela zůstat na hotelu. I pokud tam chce vstoupit někdo z mužského pohlaví, je třeba si zažádat o jakési vízum, jehož vyřízení trvá měsíc. Pro běžného turistu je tak nemožné se tam dostat suchou nohou, proto je lepší si buď půjčit loď, nebo ještě lepší, nechat se tam odvést v rámci nějakého fakultativního výletu. Výlet stojí zhruba 40 Euro z Kasandry, vidíte bohužel kostely z moře. Některé výlety snad ještě zastaví na části pevniny u Athosu, kde se dá vykoupat.

Města a obce v okolí

Toroni (42km)Potos (51km)Limenaria (51km)

Webmap: 1 2 3