TIXIK.cz » Města » Černá Hora » Bar » Sutomore

Sutomore - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sutomore: Hlídač pokojů
Sutomore Mapa Mapa hotelů Sutomore

Související témata

Největší města v Černé Hoře, Satelitní mapa Černé Hory, Apartmány v Sutomoru, Satelitní mapa Sutomore, Sutomore - počasí, Sutomore: Fotografie

Doporučené hotely Sutomore


Zobrazit všechny »Sutomore: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sutomore Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sutomore a doprava
Sutomore beachPláže0.6km
Sutomore CliffÚtesy0.9km
Mali Maljevik beachPláže2km
Zlaté pobřežíPláže2km
Červená plážPláže3km
Královnina pláž Pláže5km
Susanj BeachPláže5km
Bílá plážPláže6km
White beachPláže6km
Topolica StadiumStadiony6km
King Nikola's PalaceMuzea6km
Pláž GoluboviciPláže8km
BarRegiony10km
Pláž BuljaricaPláže9km
MaslinaKempy9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:04:41

Sutomore je velmi rušné přímořské letovisko v Černé Hoře nabízející největší hotelovou kapacitu na Barské riviéře. Toto letovisko je vhodné hlavně pro mladé lidi. Nachází se v Sutomorské zátoce, na úpatí pohoří Rumija, cca 17 km od Petrovacu . Donedávna bezvýznamná osada je dnes hojně navštěvovaným letoviskem. Vyhlášená je hlavně 1300 m dlouhá písečná pláž s drobnými oblázky, která je diky mělké zátoce ideální pro malé děti i starší lidi. Bohužel je poměrně úzká a téměř po celé její délce se platí za pláž (ta je ovšem krásně čistá) . Nechybí sprchy, ale horší je to toaletami, kterých je tu nedostatek.

Doprava

Sutomore je nejlépe dostupné letecky nebo autem. Letecky se sem dostanete z letiště Aerodrom Tivat, vzdáleného cca 50 km. Z letiště se sem dostante buď autobusem nebo taxikem. Autem se sem dostanete nejlépe po silnici E-65. V zálivu Boka Kotorská pak nejlépe využijte trajekt, který ve dne jezdí každých 20 minut a stojí 4 EUR. Z letoviska Sutomore se do dalších měst a letovisek dostanete bez problému autobusem (jízdenka stojí 1 EUR) .

Historické památky

Mezi nejvýznamnější památky v Sutomore patří kostel sv. Tekly (Světa Tekla) , jehož základy pocházejí údajně z 8. století, a zříceniny kláštera Matky Boží Ratacké (Bogorodica Ratačka) , který tu byl postaven nejspíše v 11. století. Cca 3 km od městečka Sutomore stojí na 232 m vysokém kopci zachované pozůstatky benátské pevnosti Haj-Nehaj, která byla vybudována v 15. století. V pevnosti se nachází hradní kaple svatého Demetria, která má dva oltáře – pro pravoslavné a římskokatolické věřící. Vyhledávaná je také turecká pevnost Tabija, která stojí na vrcholu Golobrdo.

Aktivity

Na zdejší již zmíněnou pláž navazuje jihovýchodním směrem pláž Zlaté pobřeží , která je dlouhá 850 metrů a disponuje pískem nazlátlé barvy, který svým složením údajně pomáhá při revmatických potížích. U mysu Ratac se rozkládá oblíbená naturistická pláž. Za mysem pak leží Červená pláž , na níž je červený písek a oblázky. Milovníkům historie se bude jistě líbit skalnatá pláž Maljevik; pláž je dlouhá asi 100 m a pod hladinou blízko břehu jsou dobře vidět pozůstatky starých staveb.

Turistické služby a zábava

Ti, kdo nevydrží ležet celý den u vody, si mohou v Sutomore zahrát tenis, volejbal či bowling. Na hlavní pláži si můžete půjčit vodní skútr či šlapadlo. Vyrazit také můžete výletními loděmi po Černohorském pobřeží. Celodenní výlet vás vyjde na cca 10 EUR. Noční zábavu naleznete na zdejší promenádě, kde je plno kaváren, barů, restaurací, diskoték, klubů a zábavních podniků. Na své si tu přijdou všichni, staří i mladí. Hrají zde různé kapely i dýdžejové. Diskotéky pořáda i většina místních hotelů. Hlavní promenádu lemují obchůdky a obchody s různým zbožím a výborné restaurace s mořskými plody. Nechybí tu ani informační centrum a jeden bankomat, který je jediným bankomatem v širokém okolí. V současnosti žije v městečku Sutomore cca 6000 obyvatel. V letní sezóně je zde až 12 000 lidí.


Informace a fakta

GPS: 42.1425, 19.0464
Nadmořská výška: 26 m
Vzdálenost do hlavního města: Podgorica, 38 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 5:31:10

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: vlastní vlaková zastávka, nedaleko hlavního města, klid, sauna, lesy, mírné klima

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Sutomore: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 22420.9.2010 11:40:33
Sutomore je město pro mladé a nezadané hlavně. Sousta mladých lidí, spousta nejrůznější zábavy. Jedna disco vedle druhé a z každé se hraje něco jiného. Přes den neuvěřitelné možnosti občerstvení. Ale pláž nic moc. Velké kameny a strašně úzká a namačkaná lidmi. A ještě se za to musí platit. Jinak moře tak čisté a osvěžující. Místní pivečko Nikšičko dobrota,ale i srbské velice podobné belgického pivu.:-) Je to také bankomat což je výhoda a suprmarek, kde pořídíte věci levně.

Města a obce v okolí

SutomoreČanj (4.6km)Bar (6km)Petrovac na Moru (11km)Miločer (18km)Sveti Stefan (18km)Budva (23km)Ulcinj (27km)Cetinje (30km)

Webmap: 1 2 3