TIXIK.cz » Města » Štýr

Ubytování Štýr

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Štýr: Hlídač pokojů
Štýr Mapa Mapa hotelů Štýr

Související témata

Satelitní mapa Štýru, Penziony ve Štýru, Luxusní ubytování ve Štýru, Štýr - počasí, Štýr: Fotografie

Doporučené hotely Štýr


Zobrazit všechny »Štýr: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Štýr Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Štýr a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:30:04, Nadmořská výška: 317m, Telefon: +43 664 3424196, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
romantická atmosféra

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

business
shopping
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

zbrojní


Informace a fakta

GPS: 48.0404, 14.417
Nadmořská výška: 317 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:29:10

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.steyr.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, krásná architektura, skvělé jídlo, krásné scenérie, osobitá místní atmosféra, romantická atmosféra, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: business, shopping, aktivní dovolenou, zdravotní turistiku, romantiku, sportovní turistiku, studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Štýr: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 08:46:30
Štýr je jedno z nejhezčích měst v Horním Rakousku . Nachází se asi 40 km od města Linec , na soutoku řek Enns a Štýr. V současné době má asi 40 000 obyvatel.

Turistické zajímavosti

Štýr je malebné město s bludištěm uliček, obklopených domy v pastelových barvách. V nich se ukrývají útulné kavárny a cukrárny. Podél zdejších řek si můžete vyrazit na procházku. Mezi nejvyhledávanější místa ve městě patří náměstí Stadtplatz, kde je nejvíce památek pohromadě. Zhlédnout zde můžete radnici z 18. století se zvonicí a rokokovou fasádou. Naproti stojí gotický dům Bummerlhaus s vysokým štítem z 19. století. Na náměstí je také dům Franze Schuberta. Nad řekou se tyčí barokní zámek Lamberg s parkem. Místní městské muzeum se nachází v bývalé sýpce ze 17. století. Prohlédnout si zde můžete expozici věnovanou kultuře a folkloru Štýr. Zajímavá je sbírka barokních betlémů. Vstup do muzea je zdarma. Dále je ve městě muzeum Arbeitswelt, věnované průmyslové historii Štýr. Dozvíte se tu o dějinách dělnické třídy či nucených pracích během 2. světové války.

Christkindlkirche

Pokud přijedete od Štýru během Vánoc s dětmi, můžete se vydat do kostela Christkindlkirche, který se nachází na předměstí. Bývá tu totiž umístěna poštovní schránka pro Ježíška. Většinou je zde umístěna od konce listopadu do začátku ledna. Ročně sem prý přijde až 2 miliony dopisů z celého světa.

Turistické služby

Ubytovat se můžete ve Štýru v hotelu Styria , v hotelu Mader či v kempu Forelle.
Dobře najíst se můžete ve Štýru v Café di Fiume či Knapp am Eck. Ve čtvrtek a sobotu jsou dopolední trhy na náměstí Stadtplatz.

Doprava

Štýr je dobře dostupný všemi druhy dopravy. Nejbližší letiště se nachází v Linci (Blue Danube Airport) , vzdáleném asi 40 km. Dostat se sem dá i vlakem. Na hlavním nádraží je restaurace a informační centrum. Autem se do Štýru dostanete po silnici č. 115.

Města a obce v okolí

ŠtýrSankt Ulrich bei Steyr (2.4km)Wolfern (5km)Bad Hall (15km)Steinbach an der Steyr (14km)Losenstein (13km)Kremsmünster (21km)Sankt Valentin (17km)Reichraming (17km)

Webmap: 1 2 3