TIXIK.cz » Města » Stuttgart

Ubytování Stuttgart, hotely Stuttgart

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Stuttgart: Hlídač pokojů
Stuttgart Mapa Mapa hotelů Stuttgart

Související témata

Satelitní mapa Stuttgartu, Luxusní ubytování ve Stuttgartu, Levné ubytování ve Stuttgartu, Autopůjčovny ve Stuttgartu, Penziony ve Stuttgartu, Stuttgart - počasí, Stuttgart: Fotografie

Doporučené hotely Stuttgart


Zobrazit všechny »Stuttgart: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Stuttgart Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Stuttgartu, Plánovač výletů, Stuttgart a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:04:46, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
bez sněhu
mnoho mladých lidí
dobré pivo

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

automobilový
IT


Informace a fakta

GPS: 48.7812, 9.1811
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 08:48:35

Stuttgart: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:04:01
Stuttgart je hlavní město spolkové země Bádensko-Württembersko. Nachází se na jihozápadě Německa . Jméno města pochází ze slova Stutengarten (kobylí zahrada). Kůň je také ve znaku města.

Vznik

Stuttgart byl založen roku 950 vévodou Luidolfem Švábským. Do roku 1160 zde vzkvétalo obchodní centrum. Na počátku 14. století se Stuttgart stal královským sídlem rodiny z Würtemberska. Po druhé světové válce bylo město pečlivě zrekonstruováno.

Architektura

Stuttgart vyniká architektonickými památkami od období středověku až do nynější doby. K nejvýznamnějším místním památkám patří Staré město s kostelem Stiftskirche, který byl postaven v letech 1200 – 1600. Dále zde najdete Starý zámek, barokní Nový zámek, Vilémův palác z roku 1840 a Státní divadlo. Další turisticky zajímavá místa jsou barokně – rokokový zámeček Solitude, barokní palác Ludwigsburg se zahradou, zámek Hohenheim, funkcionalistické sídliště Weissenhof a Stuttgartská televizní věž, což je první televizní věž na světě.

Dopravní uzel

Stuttgart je také důležitý dopravní uzel. Je zde mezinárodní letiště Stuttgart. Město je také známo díky výrobě automobilů Mercedes Benz, a proto by milovníci automobilismu neměli vynechat návštěvu muzea Mercedesu. V současnosti zde žije cca 590 tisíc obyvatel.

 Aura: 50Recenze: 572010-09-24 13:59:30
Jak už jsem zmiňovala, Stuttgart je skutečně jedno z krásných německých měst. Měla jsem tu možnost strávit v něm několik úžasných týdnů mého "raného dětství". Navštívila jsem obrovské letiště, spoustu výstav letadel a historických a závodních vozů, zábavní park - pravděpodobně můj největší a nejpříjemnější zážitek. Navíc - obyvatelé Stuttgartu jsou celkem přívětiví lidé a jistě Vás potěší nejen svým milým slovem, ale i upřímným úsměvem. :)
 Aura: 50Recenze: 572010-09-23 19:04:43
Stuttgart patří mezi krásná německá města, plná kultlury a zábavy. Kromě monumentálního letiště na Vás jistě zapůsobí i "zábavní parky" apod.zábavná místečka. ;)

Města a obce v okolí

Stuttgart (0km)Stetten (12km)Waiblingen (11km)Leonberg (13km)Weinstadt (14km)Sindelfingen (15km)Altbach (16km)Renningen (18km)Steinenbronn (14km)

Webmap: 1 2 3