TIXIK.cz » Ostrovy » Itálie » Sicílie » Messina » Stromboli

Stromboli - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Stromboli: Hlídač pokojů
Stromboli Mapa Mapa hotelů Stromboli

Související témata

Stromboli: Fotografie

Doporučené hotely Stromboli


Zobrazit všechny »Stromboli: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Stromboli Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Stromboli a doprava
Ostrov VulcanoOstrovy49km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 03:52:56, Nadmořská výška: 926m

Stromboli je ostrůvek sopečného původu o velikosti 12,2 km2, který je součástí Liparských ostrovů, patřících k Itálii . Najdete jej severně od Sicílie. Ostrov Stromboli byl pojmenován v dobách starých Řeků. Název dostal podle svého kuželovitého tvaru – "strombos". Ostrov je tvořen stejnojmennou sopkou.

Sopka

Sopka Stromboli vystupuje přibližně do výšky 3000 m z mořského dna a její výška nad mořskou hladinou je 926 m. Sopka Stromboli je činná déle než 2500 let. Je také jednou z mála trvale vybuchujících sopek na Zemi, a také proto je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO . Většina erupcí je v podobě málo explozivních výbuchů, vrhajících žhavé úlomky do výšky až 150 metrů. Erupce na sopce Stromboli probíhají pravidelně v intervalech 10 – 20 minut. Podobně jako sopka Vulcano, i sopka Stromboli dala jméno jednomu z typů sopečných erupcí. Ostrov nebyl nikdy díky častým erupcím nijak významně osídlen. V současné době najdete na ostrově dvě vesnice - Stromboli a Ginostru, které se staly významnými turistickými středisky. Přes turistický ruch je městečko Stromboli tradičním místem s úzkými uličkami a bílými domky.

Pizzo o Sopra la Fossa

Hlavním turistickým cílem ostrova Stromboli je vrcholek Pizzo o Sopra la Fossa (918 m n. m.) , odkud můžete nejlépe pozorovat sopečné erupce. Odvážnější mohou za doprovodu zdejších průvodců vystoupat až na samotný vrchol, odkud je výhled na erupce nezapomenutelným zážitkem. Pro náročný výstup je doporučováno teplé oblečení, protože už na Pizzo o Sopra la Fossa je po setmění velmi chladno. Méně odvážní mají možnost obdivovat erupce z hospůdky Punta Labronzo při příjemném posezení. Zajímavým zpestřením může být také sledování erupcí po setmění. Kromě dobrodružství nabízí ostrov Stromboli také černé písečné pláže.


Informace a fakta

GPS: 38.7932, 15.2164
Nadmořská výška: 849 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 13:46:48

Stromboli: Recenze

Stromboli prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Malfa (41km)Santa Marina Salina (39km)Lingua (41km)Leni (43km)Canneto (40km)Lipari (43km)Vulcano (48km)

Webmap: 1 2 3