TIXIK.cz » Muzea » Česká republika » Středočeský kraj » Okres Praha-západ » Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy: Hlídač pokojů
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy Mapa Mapa hotelů Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Středočeské muzeum v Roztokách u PrahyStředočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Související témata

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy: Fotografie

Doporučené hotely Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy


Zobrazit všechny »


Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 10:28:34, Adresa: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Zámek 1, 252 63 Roztoky, Telefon: tel.: +420 233 029 011, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 50.1581, 14.3976
Nadmořská výška: 189 m
Jaká je roční návštěvnost?: 70000
Datum poslední aktualizace: 2012-10-18 20:57:55

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://http://www.muzeum-roztoky.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace V jakých odborných organizacích je členem?: ICOM, AMG

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 12012-02-21 08:39:10, http://www.muzeum-roztoky.cz
Středočeské muzeum sídlí v areálu roztockého zámku, na levém břehu Vltavy, jen pár kilometrů severně od Prahy. Původní gotická vodní tvrz z 13. století byla na přelomu 16. a 17. století přestavěná na renesanční zámek. Dnešní podobu získal úpravami v 18. století, kdy vznikl i dodnes zčásti zachovaný hospodářský dvůr. Zámek obklopuje park, založený v 19. století.

Muzeum samotné bylo založeno v roce 1957, jeho počátky jsou spojeny s aktivitami místních dobrovolníků – vlastivědců, kteří se zasloužili jak o záchranu zchátralého památkového objektu zámku, tak o jeho využití pro muzejní účely. Za dobu své existence muzeum vytvořilo rozsáhlé sbírkové fondy archeologické, přírodovědné, historické, uměleckohistorické a národopisné, z nichž některé přesahují svým významem region středních Čech. V oblasti péče o movité kulturní dědictví je muzeum známé svými specializovanými a svého druhu ojedinělými konzervátorskými a restaurátorskými pracovišti.


STÁLÉ EXPOZICE:
Renesanční síň a Salon ve stylu biedermeieru – z důvodů rekonstrukce zámku jsou expozice uzavřeny.
VÝSTAVY:
První dámy – osud, poslání, úděl? Život v paprscích slávy – v šeru neviditelnosti. Výstava přibližující osudy a život manželek prezidentů České, posléze Československé republiky od jejího vzniku v roce 1918 až do dnešních dnů. Téma, které povždy přitahovalo pozornost, budilo nejrůznější otázky a provokovalo fantazii nádechem výjimečnosti, atraktivní exkluzívnosti a mnohdy léta střeženého a zamlčovaného tajemství. Výstava bude pro velký zájem prodloužena do 4. 3. 2012.
Olga Havlová. Výstava fotografií, které dokumentují dvacet let působení Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Do 4. 3. 2012.

Co se děje zvířatům, stane se i lidem. Výstava představuje chráněné druhy obratlovců středních Čech, biotopy ve kterých žijí, pasti a nástrahy člověka, které tyto druhy ohrožují, a připomíná nutnost druhové pestrosti přírody pro život na Zemi. Od 10. 2. do 13. 5.

Je Ferda nejlepší mravenec? Barevná výstava pro děti i dospělé představí populární postavu Ferdy, jeho přátel a zejména jejich tvůrce Ondřeje Sekoru. V rámci výstavy bude možno vidět např. knihy, originální kresby, filmy, natočené dle Sekorových předloh a jiné. Vernisáž výstavy proběhne dne 29. 3. 2012 v 17h. Výstava potrvá do 23. 9. 2012.

Města a obce v okolí

Horoměřice (5km)Okoř (10km)Praha (8km)Miškovice (10km)Malé Číčovice (11km)Kralupy nad Vltavou (11km)Veltrusy (13km)Zeleneč (19km)Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (19km)

Webmap: 1 2 3