TIXIK.cz » Města » Francie » Alsasko » Štrasburk

Štrasburk - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Štrasburk: Hlídač pokojů
Štrasburk Mapa Mapa hotelů Štrasburk

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Štrasburku, Tipy na výlety poblíž Štrasburku, Luxusní ubytování ve Štrasburku, Levné ubytování ve Štrasburku, Autopůjčovny ve Štrasburku, Štrasburk - počasí, Štrasburk: Fotografie

Doporučené hotely Štrasburk


Zobrazit všechny »Štrasburk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Štrasburk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Štrasburku, Plánovač výletů, Štrasburk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Le KafteurDivadla0.2km
Le MessagerNáboženství0.4km
Tanner's QuarterČtvrti0.5km
Eglise Réformée du BouclierNáboženství0.6km
Kléber SquareNáměstí0.7km
Quartier Européen0.9km
Petite France0.7km
Gutenberg SquareNáměstí0.9km
Taps GareDivadla0.9km
Notre-Dame de StrasbourgKatedrály1km
Opéra National du RhinDivadla1km
La LaiterieDivadla0.9km
Statue de KellermannPamátníky1km
L'Oeuvre Notre Dame MuseumMuzea1km
Historical MuseumMuzea1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:33:07, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 48.5829, 7.7363
Počet obyvatel: 300 000
Nejbližší hranice: Německo, 4,9 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 11:32:39

Štrasburk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 9:48:18
Štrasburk je nádherné historické město ve Francii , jehož centrum je od roku 1988 zapsáno na seznamech světového kulturního dědictví UNESCO . Město je také sídlem Rady Evropy, Evropského parlamentu a Evropského soudu pro lidská práva. Dnes zde žije více než 275 tisíc obyvatel.

Doprava

Štrasburk je dostupný nejlépe autem, letecky či vlakem. Autem se sem dostanete po dálnici E-25. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít zdejší mezinárodní letiště Aéroport de Strasbourg, z kterého se do města dostanete kyvadlovou dopravou (autobus jezdí každých 20 minut od 5:30 do 23:00 hodin) a tramvají. Kombinovaná jízdenka vás vyjde asi na 5 EUR. Ti, kdo se do Štrasburku vydají vlakem, mohou vystoupit na vlakovém nádraží v centru města.

Historické památky UNESCO

Štrasburk nabízí mnoho krásných historických památek a malebných uliček. Nejcennější je však historické centrum města (Grande île Štrasburk) , které se nachází na ostrově mezi dvěma rameny řeky Ill. Historické centrum Štrasburku je unikátním památkovým celkem v metropoli Alsaska. Najdete zde světoznámou katedrálu Notre-Dame de Strasbourg , 4 starobylé kostely a Rohanův palác, ve kterém jsou vystavené sbírky užitého umění a archeologické nálezy z okolí města. Nachází se tu také mnoho hrázděných domů ze 17. století. Lokalita je ukázkou vývoje města Štrasburk z období 15. - 18. století. Vyhledávanou čtvrtí je také tzv. “malá Francie“ (Tanner´s Quarter) , kde se nachází mnoho nádherných hrázděných domů. Město nabízí i mnoho dalších památek a muzeí.

Turistické služby ve Štrasburku

V centru Štrasburku je také mnoho vyhlášených restaurací, kaváren i obchodů, především na Place du Marché-Gayot. Typickou specialitou v restauracích Štrasburku je vepřové koleno s křenem a šunkou, které se zapíjí vínem, nebo husí játra. Pokud chcete poznat více zdejší kuchyni, vydejte se do některé z Winstub (vinárna) nebo do Bierstub (pivnice) . Tyto podniky mívají útulné zařízení s holými trámy a lavicemi a také hlučnou a pohostinnou atmosférou.
Milovníci zeleně, by jistě měli navštívit park Orangerie, kde si můžou odpočinout, či se zúčastnit některé z bezplatných výstav. Je tu také zoologická zahrada.

Zábava ve Štrasburku

Štrasburk hostí během roku mnoho oslav, festivalů a svátků. Nejlepší každoročně konané festivaly začínají v polovině června s hudbou z celého světa, v červenci přichází na řadu jazz a od poloviny září do začátku října město patří současné world music. Přesný kulturní program naleznete v bezplatném časopise Spectacles á Strasbourg (spectacles-strasbourg.press.fr) . Mimo hudebních festivalů je zde vyhlášená ohňostrojová, světelná a hudební show Les Nuits de Strasbourg, která se koná u Ponts Couverts vždy v červenci a srpnu. Milovníci nakupování by neměli vynechat zdejší vánoční trhy na Marché de Noel, které se konají vždy od konce listopadu do 24. prosince, a na kterých si můžete koupit vánoční ozdoby, dárky, umělecké předměty, sladkosti i alsaské vánoční cukroví "Bredele".

Historie Štrasburku

Historie města Štrasburk sahá až do starověku. Město založil císař Augustus v roce 12 př. n. l. Ve středověku patřil Štrasburk ke Svaté říši římské. Poté se o nadvládu nad městem pravidelně střídali Němci a Francouzi. Proto se tu dnes se staršími domluvíte i německy. Ve městě se také nachází německá čtvrť s názvem “Neustadt“.

Města a obce v okolí

ŠtrasburkEckbolsheim (3.6km)Schiltigheim (2.9km)Bischheim (3.5km)Lingolsheim (4.8km)Mittelhausbergen (4.7km)Ostwald (4.9km)Oberschaeffolsheim (6km)Holtzheim (7km)

Webmap: 1 2 3