TIXIK.cz » Města » Štrasburk

Štrasburk - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Štrasburk: Hlídač pokojů
Štrasburk Mapa Mapa hotelů Štrasburk

Související témata

Satelitní mapa Štrasburku, Tipy na výlety poblíž Štrasburku, Luxusní ubytování ve Štrasburku, Levné ubytování ve Štrasburku, Autopůjčovny ve Štrasburku, Štrasburk - počasí, Štrasburk: Fotografie

Doporučené hotely Štrasburk


Zobrazit všechny »Štrasburk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Štrasburk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Štrasburku, Plánovač výletů, Štrasburk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:05:08, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 48.5829, 7.7363
Nejbližší hranice: Německo, 4.9 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 11:32:39

Štrasburk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:48:18
Štrasburk je nádherné historické město ve Francii , jehož centrum je od roku 1988 zapsáno na seznamech světového kulturního dědictví UNESCO . Město je také sídlem Rady Evropy, Evropského parlamentu a Evropského soudu pro lidská práva. Dnes zde žije více než 275 tisíc obyvatel.

Doprava

Štrasburk je dostupný nejlépe autem, letecky či vlakem. Autem se sem dostanete po dálnici E-25. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít zdejší mezinárodní letiště Aéroport de Strasbourg, z kterého se do města dostanete kyvadlovou dopravou (autobus jezdí každých 20 minut od 5:30 do 23:00 hodin) a tramvají. Kombinovaná jízdenka vás vyjde asi na 5 EUR. Ti, kdo se do Štrasburku vydají vlakem, mohou vystoupit na vlakovém nádraží v centru města.

Historické památky UNESCO

Štrasburk nabízí mnoho krásných historických památek a malebných uliček. Nejcennější je však historické centrum města (Grande île Štrasburk) , které se nachází na ostrově mezi dvěma rameny řeky Ill. Historické centrum Štrasburku je unikátním památkovým celkem v metropoli Alsaska. Najdete zde světoznámou katedrálu Notre-Dame de Strasbourg , 4 starobylé kostely a Rohanův palác, ve kterém jsou vystavené sbírky užitého umění a archeologické nálezy z okolí města. Nachází se tu také mnoho hrázděných domů ze 17. století. Lokalita je ukázkou vývoje města Štrasburk z období 15. - 18. století. Vyhledávanou čtvrtí je také tzv. “malá Francie“ (Tanner´s Quarter) , kde se nachází mnoho nádherných hrázděných domů. Město nabízí i mnoho dalších památek a muzeí.

Turistické služby ve Štrasburku

V centru Štrasburku je také mnoho vyhlášených restaurací, kaváren i obchodů, především na Place du Marché-Gayot. Typickou specialitou v restauracích Štrasburku je vepřové koleno s křenem a šunkou, které se zapíjí vínem, nebo husí játra. Pokud chcete poznat více zdejší kuchyni, vydejte se do některé z Winstub (vinárna) nebo do Bierstub (pivnice) . Tyto podniky mívají útulné zařízení s holými trámy a lavicemi a také hlučnou a pohostinnou atmosférou.
Milovníci zeleně, by jistě měli navštívit park Orangerie, kde si můžou odpočinout, či se zúčastnit některé z bezplatných výstav. Je tu také zoologická zahrada.

Zábava ve Štrasburku

Štrasburk hostí během roku mnoho oslav, festivalů a svátků. Nejlepší každoročně konané festivaly začínají v polovině června s hudbou z celého světa, v červenci přichází na řadu jazz a od poloviny září do začátku října město patří současné world music. Přesný kulturní program naleznete v bezplatném časopise Spectacles á Strasbourg (spectacles-strasbourg.press.fr) . Mimo hudebních festivalů je zde vyhlášená ohňostrojová, světelná a hudební show Les Nuits de Strasbourg, která se koná u Ponts Couverts vždy v červenci a srpnu. Milovníci nakupování by neměli vynechat zdejší vánoční trhy na Marché de Noel, které se konají vždy od konce listopadu do 24. prosince, a na kterých si můžete koupit vánoční ozdoby, dárky, umělecké předměty, sladkosti i alsaské vánoční cukroví "Bredele".

Historie Štrasburku

Historie města Štrasburk sahá až do starověku. Město založil císař Augustus v roce 12 př. n. l. Ve středověku patřil Štrasburk ke Svaté říši římské. Poté se o nadvládu nad městem pravidelně střídali Němci a Francouzi. Proto se tu dnes se staršími domluvíte i německy. Ve městě se také nachází německá čtvrť s názvem “Neustadt“.

Města a obce v okolí

ŠtrasburkEckbolsheim (3.6km)Schiltigheim (2.9km)Bischheim (3.5km)Lingolsheim (4.8km)Mittelhausbergen (4.7km)Ostwald (4.9km)Oberschaeffolsheim (6km)Holtzheim (7km)

Webmap: 1 2 3