TIXIK.cz » Hrady a zámky » Štramberk » Štramberská Trúba

Štramberská Trúba - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Štramberská Trúba: Hlídač pokojů
Štramberská Trúba Mapa Mapa hotelů Štramberská Trúba

Štramberská TrúbaŠtramberská Trúba

Související témata

Štramberská Trúba: Fotografie

Doporučené hotely Štramberská Trúba


Zobrazit všechny »


Štramberská Trúba: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Štramberská Trúba Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Štramberská Trúba a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Zámek BytčaHrady a zámky52km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 20:17:32, Nadmořská výška: 434m, Adresa: Jaroňkova 77, 742 66 Štramberk, Česká republika, Telefon: +420 774 668 045, WWW stránky:

Štramberská Trúba je hradní věž, která zůstala z původního hradu ve Štramberku , malebném městečku v Moravskoslezském kraji, v České republice .

Hlavní turistická atrakce města Štramberka

Štramberská Trúba je 40 metrů vysoká věž o průměru 10 m, která od roku 1903 slouží také jako rozhledna. Nabízí zajímavé výhledy téměř do všech stran (kopec Bílá hora poněkud ve výhledu brání) . Původ názvu Štramberská Trúba není přesně doložen, zato existuje celá řada "zaručeně pravdivých pověstí" o sekání uší, trpaslících, apod. Pod věží se nachází hladomorna. V současné době je v prostorách věže umístěna expozice děl ilustrátora dobrodružných knih Zdeňka Buriana.

Čtvrtá nejkrásnější památka v České republice

V roce 2011 byla Štramberská Trúba v ankete serveru iDnes označena za 4. nejkrásnější památku v České republice, za zámkem Buchlovem, chrámem sv. Barbory v Kutné hoře a zámkem v Českém Krumlově. Velkou zásluhu na tom má i řada zajímavých akcí, které se v prostorách věže v posledních letech konají, například slaňování do věže, pálení čarodějnic, výstava „Cesta do paměti Štramberské Trúby“ aj.

Jak se tam dostat

Na věž jménem Štramberská Trúba se dostanete ze štramberského vlakového nádraží po červené turistické značce. U rozcestníku, který je u Národního sadu, odbočte na modrou turistickou značku. Cesta vede mírně do kopce a ze štramberského nádraží zabere asi 45 minut. Štramberská Trúba je otevřena celoročně, otvírací doba je prakticky neomezená (pokud je zavřeno, na požádání vám otevřou a prohlídku umožní) .


Informace a fakta

GPS: 49.5922, 18.1161
Nadmořská výška: 434 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:33:33

Štramberská Trúba: Recenze

Štramberská Trúba prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Štramberk (0.1km)Kopřivnice (2.1km)Příbor (6km)Nový Jičín (8km)Frenštát pod Radhoštěm (9km)Starý Jičín (11km)Čeladná (17km)Frýdlant nad Ostravicí (18km)Rožnov pod Radhoštěm (15km)

Webmap: 1 2 3