TIXIK.cz » Města » Švédsko » Stockholm » Stockholm » Stockholm

Stockholm - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Stockholm: Hlídač pokojů
Stockholm Mapa Mapa hotelů Stockholm

StockholmStockholm

Související témata

Největší města ve Švédsku, Satelitní mapa Švédska, Satelitní mapa Stockholmu, Tipy na výlety poblíž Stockholmu, Luxusní ubytování ve Stockholmu, Apartmány ve Stockholmu, Levné ubytování ve Stockholmu, Autopůjčovny ve Stockholmu, Stockholm: Fotografie

Doporučené hotely Stockholm


Zobrazit všechny »


Stockholm: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Stockholm Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Stockholmu, Plánovač výletů, Stockholm a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
Nobelovo muzeumMuzea0km
Gamla Stan0km
StortorgetNáměstí0.1km
Stockholmský PalácHrady a zámky0.1km
Kungliga MyntkabinettetMuzea0.1km
Forum för levande historiaMuzea0.2km
LivrustkammarenMuzea0.2km
StallkanalenZátoky0.2km
MunkbronNáměstí0.2km
Högsta domstolenSoudy0.2km
Ice GalleryGalerie0.2km
Estniska SkolanŠkoly0.2km
RiddarholmskanalenZátoky0.3km
RiddarhusetMuzea0.3km
MälartorgetNáměstí0.3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:40:42, Adresa: Stockholm, Švédsko, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
má zábavní park

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
námořní
metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 59.3255, 18.0705
Nadmořská výška: 23 m
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:03:39

Stockholm: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 27424.8.2011 9:48:17
Stockholm je hlavní město Švédska . Město Stockholm obývá přes 890 tisíc obyvatel. Město je vybudované na 14 ostrovech na místě, kde se Jezero Mälaren spojuje s Baltským mořem. Je zde 53 mostů. Stockholm představuje politické, kulturní, ekonomické centrum a je současně cílem řady turistů. Je to sídlo švédského krále a vlády.

Historie města Stockholm

První zmínka o městě pochází z roku 1252. V roce 1336 byl v kostele Storkyrkan korunován za krále Magnus Eriksson. V roce 1634 se město stalo hlavním městem Švédska. Stockholm se neustále rozvíjel a největší rozmach zažil v 19. a na začátku 20. stol.

Památky a pozoruhodnosti města

Nejnovější dominantou města je hala Globen určená pro nejrůznější mezinárodní sportovní a kulturní akce. Turisté najdou ve městě mnoho zajímavostí. Centrem dění je náměstí Sergels torg s kulturním domem. Mezi další památky patří např. Riddarhuset, nejhezčí architektonická památka města s rytířským sálem, kde najdete 2323 erbů všech švédských šlechtických rodů. Dále můžete navštívit královský zámek, který byl postaven v roce 1690 a v jeho blízkosti kostel Storkyrkan. K dalším sakrálním památkám patří kostel Riddarholmskyrkan, vybudovaný ve 13. století. Od 17. století sloužil jako pohřební místo švédských králů a dalších významných osobností. Ve městě je také mnoho muzeí, z nichž nejznámější je Nobelmuseet, muzeum A. Nobela.

Zábava

Ve městě Stockholm najdete velké obchodní centrum Norrmalm s řadou obchodů. Nechybí ani zábavní park Grona Lunds Tivoli a další desítky sportovních zařízení.

 Aura: 51Recenze: 715.5.2011 11:22:26
Pro mě, milovnici Švédska a křivolakých uliček, je na Stockholmu nejlepší Gamla Stan. Díky historii sahající do až 13. století má tato část města úžasnou atmosféru. Nejužší ulička ve městě (Mårten Trotzigs Gränd) , domy u náměstí Stortorget a mnoho stylových obchůdků, to všechno a mnohem víc láká turisty ze všech koutů světa právě sem. Dá se tu pořídit opravdu téměř cokoli, výborně najíst i napít a třeba se i vyfotit s maličkou sochou Järnpojken.
Pro ty, co historie tolik nezajímá, je kousek od Gamla Stan královský zámek Kungliga Slottet a dále do centra tisíce obchůdků se suvenýry.
Gamla Stan jsem si nejvíc užila sama. Zákoutí maličkých uliček mě vždy fascinují a o to víc, pokud i v turistickém ruchu jsou některé z nich zapomenuty.

Města a obce v okolí

StockholmNäset (7km)Djursholm (8km)Saltsjöbaden (14km)Ekerö (15km)Vaxholm (17km)Haninge (17km)Järfälla (17km)Gustavsberg (18km)

Webmap: 1 2 3