TIXIK.cz » Města » Štětín

Ubytování Štětín, hotely Štětín

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Štětín: Hlídač pokojů
Štětín Mapa Mapa hotelů Štětín

ŠtětínŠtětín

Související témata

Satelitní mapa Štětína, Tipy na výlety poblíž Štětína, Luxusní ubytování ve Štětíně, Levné ubytování ve Štětíně, Autopůjčovny ve Štětíně, Štětín - počasí, Štětín: Fotografie

Doporučené hotely Štětín


Zobrazit všechny »


Štětín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Štětín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Štětíně, Plánovač výletů, Štětín a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:31:14, WWW stránky:

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční


Informace a fakta

GPS: 53.4286, 14.5548
Nadmořská výška: 24 m
Nejbližší hranice: Německo, 12 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:05

Štětín: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:00:44
Štětín je město a významný přístav v Polsku . Nachází se v severozápadní části země, v Západopomořanském vojvodství, na řece Odra. V současnosti ve městě žije okolo 410 000 obyvatel.

O městě

Štětín je největší polský přístav. Zároveň je to jeden z největších přístavů Baltského moře. Štětín také patří k největším městům v zemi. Je to hlavní město Západopomořanského vojvodství. Štětín má rozvinutý průmysl a je to i významné vzdělávací centrum.

Turistické zajímavosti

Centrum města bylo za II. světové války silně poničeno. I přesto tam dodnes můžete najít mnoho krásných architektonických památek. Za vidění stojí hrad pomořanských knížat, gotická katedrála sv. Jakuba, měšťanský dům Loitzů, radnice, přístavní brána a bašta Sedmi plášťů. Hrad hostí řadu pěveckých a hudebních koncertů, různé mezinárodní festivaly a historické a umělecké výstavy. Zajímavé je i náměstí "Plac Grundwaldski", které má tvar hvězdy, náměstí Jasne Błonia a náměstí Lotników.

Jachting

Štětín je oblíbená destinace milovníků jachtingu, jelikož se nachází v blízkosti několika rozsáhlých vodních ploch a také Baltského moře. Místní jezero Dabie je jedno z největších jezer v celém Polsku.

Pohledy do historie

Počátky města sahají do 8. století, kdy bylo hradní návrší osídleno Slovany. Městská práva získal Štětín v roce 1243. Město bylo v minulosti autonomním státem a členem Hanzovní ligy. V roce 1720 se stal Štětín součástí Pruska. V roce 1843 byla postavena železnice z Berlína do Štětína. V roce 1913 byl otevřen kanál spojující Štětín s Berlínem. Od roku 1945 je město opět součástí Polska.

Turistické služby

Štětín nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře najíst se můžete v restauraci Stary Szczecin, v indické restauraci Bombay, v italské restauraci Radecki, v restauraci Ladoga, kde vaří ruskou kuchyni a v restauraci Chata, kde můžete ochutnat polskou kuchyni. Vegani a vegetariáni si můžou na jídlo zajít do podniku Amar v ulici Śląska 9. Na nákupy můžete vyrazit do nákupních center Carrefour, Tesco, Auchan či Galaxy, což je největší nákupní centrum ve Štětíně.

Zábava

Štětín během roku hostí celou řadu oslav, svátků a festivalů. Těmi nejznámějšími jsou rockový festival Szczecin Rock Festival, který se koná 19. a 20. června, pouliční divadelní festival Spoiwa Kultury, který se koná vždy 2. - 4.července, Dny moře (Dni Morza) , které se konají 9. - 13. června a festival malých divadel "Kontrapunkt", který se koná 22. až 26. dubna.

Doprava

Štětín je dostupný autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Mezinárodní letiště Szczecin-Goleniów se nachází přibližně 50 km od centra města. Vlaky sem jezdí denně např. z Varšavy a Poznaně . Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici A6 (E28) , která vede nedaleko Štětína. Pravidelně tam jezdí také např. autobus z Berlína . Dopravu po městě zajišťují autobusy a tramvaje. Pohybovat se dá dobře po Štětíně také na kole.

Města a obce v okolí

ŠtětínPrzecław (8km)Dobra (13km)Goleniów (23km)

Webmap: 1 2 3