TIXIK.cz » Praha » Štefánikova hvězdárna

Štefánikova hvězdárna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Štefánikova hvězdárna: Hlídač pokojů
Štefánikova hvězdárna Mapa Mapa hotelů Štefánikova hvězdárna

Související témata

Štefánikova hvězdárna: Fotografie

Doporučené hotely Štefánikova hvězdárna


Zobrazit všechny »Štefánikova hvězdárna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Štefánikova hvězdárna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Štefánikova hvězdárna a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 17:10:38, Nadmořská výška: 322m, Adresa: Petřín 205, Praha, Česká republika, Telefon: +420 257 320 540, WWW stránky:

Štefánikova hvězdárna se nachází v Petřínských sadech u Hladové zdi, v nejjižnějším cípu Hradčan v Praze , která leží ve středočeském kraji v Česku . Se stavbou Štefánkovy hvězdárny se započalo roku 1827 a slavnostní otevření proběhlo již o rok později. A to na popud České astronomické společnosti, hlavně astronomů Jaroslava Štycha a Karla Anděla, jejichž urny jsou uloženy v pilíři hlavního dalekohledu. Původně měla pouze východní kopuli. Hlavní a základní kopule byly přistavěny v roce 1930. V 70. letech proběhlá rozsáhlá rekonstrukce budovy. Od roku 1979 je Štefánikova hvězdárna součástí organizace Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy. Její součástí je i knihovna, která disponuje více než deseti tisíci svazky. V současnosti je kulturním a odborným zařízením zaměřeným především na popularizaci astronomie a příbuzných přírodních věd. V interiérech můžete obdivovat dalekohledy a to Zeissův dvojitý astrograf v hlavní kopuli, Zeissův Maksutov-Cassegrain v západní kopuli, MEADE LX200 16“ ve východní kopuli a Weissův Hledáček komet v pozorovacím domečku. Štefánikova hvězdárna je otevřena každý den v týdnu kromě pondělí, od října do března ve večerních hodinách (pozorování planet i objektů hlubokého nebe) , od dubna do září i odpoledne (pozorování Slunce aj. O víkendech celý den. Štefánikova hvězdárna pro veřejnost pořádá řadu přednášek a výstav. Děti se může účastnit astronomického kroužku, ti starší poté dvouletého astronomického kurzu.

Informace a fakta

GPS: 50.0813, 14.398
Nadmořská výška: 322 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:28:51

Štefánikova hvězdárna: Recenze

Štefánikova hvězdárna prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (1.8km)Horoměřice (7km)Miškovice (13km)Malé Číčovice (14km)Okoř (13km)Vestec (13km)Čestlice (16km)Nupaky (18km)Zeleneč (20km)

Webmap: 1 2 3