TIXIK.cz » Polsko » Pomořsko » Gdaňsk » Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk

Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk: Hlídač pokojů
Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk Mapa Mapa hotelů Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk

Související témata

Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk: Fotografie

Doporučené hotely Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk


Zobrazit všechny »Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Anglický dům0.2km
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie0.3km
Westerplatte6km
Molo Sopoty12km
Wojanowo14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 07:26:01, Adresa: Długie Pobrzeże 32, Gdańsk, Polsko, Telefon: +48 58 301 25 38, WWW stránky:

Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk je nejstarší kladkový jeřáb v Evropě. Nachází se v Polsku , ve městě Gdaňsk , na břehu řeky Motlawy.

Základní fakta

Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk byl postaven ve 14. století. Bohužel původní jeřáb postihl požár. Současný jeřáb tak pochází z let 1442 - 1444. Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk byl největším přístavním jeřábem ve středověké Evropě . V současnosti je to nejstarší kladkový jeřáb v Evropě . Zároveň je to také jedna z nejkrásnějších budov v Gdaňsku . Jeřáb byl v minulosti poháněn lidskou silou - roztáčel se šlapáním. Muži tu byli zavřeni v obrovských šlapacích kolech. Vlastní silou dokázali zvednout břemeno o hmotnosti až 2 tuny a to do výšky 27 metrů. Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk je jedna z nejvyhledávanějších památek v Gdaňsku .

Praktické informace

Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk je otevřen pro veřejnost skoro po celý rok. Během roku se mění otevírací hodiny, proto je vhodné se před návštěvou podívat na aktuální otevírací dobu ZDE . Např. od 1. července do 31. srpna je otevřeno denně od 10:30 do 18:30 hodin. Vstupné stojí 8 PLN. Zlevněné vstupné stojí 5 PLN.


Informace a fakta

GPS: 54.3506, 18.6575
Nadmořská výška: 4 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:20

Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk: Recenze

Starý jeřáb Żuraw Gdaňsk prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Gdaňsk (0.5km)Przejazdowo (6km)Otomin (10km)Straszyn (10km)Leźno (14km)Łęgowo (14km)Banino (17km)Świbno (18km)Przyjaźń (18km)

Webmap: 1 2 3