TIXIK.cz » Praha » Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Staroměstské náměstí: Hlídač pokojů
Staroměstské náměstí Mapa Mapa hotelů Staroměstské náměstí

Související témata

Staroměstské náměstí: Fotografie

Doporučené hotely Staroměstské náměstí


Zobrazit všechny »Staroměstské náměstí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Staroměstské náměstí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Staroměstské náměstí a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 21:10:17, Adresa: Staroměstské náměstí 29 Praha 1, Česká republika, Telefon: +420 224 213 807, WWW stránky:

Staroměstské náměstí se nachází v centru Prahy, nedaleko proslulého Václavského náměstí . Dominantou náměstí je Staroměstská radnice a známý Staroměstský orloj . Mnoho návštěvníků přitahuje právě Staroměstský orloj , který patří mezi nejznámější orloje na světě. Každou celou hodinu lze pozorovat procesí dvanácti apoštolů. Staroměstské náměstí je významné i dalšími památkami, jako je pomník mistra Jana Husa, Týnský chrám a Mariánský sloup. Staroměstské náměstí je charakteristické renesančními, barokními a rokokovými domy. Zajímavostí na náměstí je Pražský poledník. Ten mohou turisté spatřit v pravé poledne, kdy na něj Mariánský sloup vrhá stín.

Informace a fakta

GPS: 50.0876, 14.4212
Nadmořská výška: 202 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:43:12

Staroměstské náměstí: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292009-09-22 20:48:50
Je mi to opravdu moc lito, ale pokud nenastaly nejake zavratne zmeny, Mariansky sloup na namesti neni jiz od roku 1918, kdy ho znamy anarchista Franta Sauer z radosti nad vznikem republiky vyvratil. Leta se usiluje o jeho navraceni, ale pokud vim, tak tam dosud nestoji. Tudiz ani nemuze vrhat stin na prazsky polednik. Ten je vyznacen v dlazbe kovovou znackou s napisem.

Města a obce v okolí

Praha (0km)Horoměřice (8km)Miškovice (12km)Malé Číčovice (14km)Okoř (14km)Vestec (13km)Čestlice (15km)Zeleneč (18km)Nupaky (17km)

Webmap: 1 2 3