TIXIK.cz » Města » Stari Grad

Stari Grad - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Stari Grad: Hlídač pokojů
Stari Grad Mapa Mapa hotelů Stari Grad

Stari GradStari Grad

Související témata

Apartmány v Starim Gradu, Satelitní mapa Stariho Gradu, Stari Grad: Fotografie

Doporučené hotely Stari Grad


Zobrazit všechny »


Stari Grad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Stari Grad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Stari Grad a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:09:49, WWW stránky:

Starobylé městečko Stari Grad leží na ostrově Hvar na jihovýchodě Chorvatska . Již od nepaměti bylo centrem rybářů a vinařů. V současné době je Stari Grad významným a oblíbeným letoviskem, neboť má pro cestovní ruch ideální přírodní podmínky. Na seznam UNESCO byl zapsán tzv. řecký ager, což je důmyslná parcelace půdy vytvořená před 2500 lety. Stari Grad je také proslulý pěstováním levandule.

Památky městečka

Stari Grad se může pyšnit řadou architektonických památek včetně historické části města, která si dodnes uchovala středověký ráz. Mezi vysokými kamennými domy se proplétají křivolaké uličky s mnoha hospůdkami a kavárnami. Nejzajímavější památkou městečka Stari Grad je zámek Tvrdalj . Kdysi patřil známému básníkovi Petru Hektorovičovi, který obýval také další významné letovisko na ostrověHvar . Jako snad každé chorvatské městečko má i Stari Grad kostel. A dokonce dva – románský kostelík sv. Jana a barokní kostel sv. Štěpána. Město Stari Grad je rovněž sídlem archeologického muzea. Nachází se v bývalém dominikánském klášteře, kde je pochován básník Petr Hektorovič.

Pláže

V členitém pobřeží se nachází řada malebných zátok a díky chráněné poloze zde jsou příznivé klimatické podmínky. Stejně jako celý ostrov má i Stari Grad dobré podmínky pro provozování vodních sportů jako je jachting, windsurfing a potápění. Kdo má raději příjemné odpočívání a nicnedělání, může si vybrat jednu z pěkných pláží v okolí.

Jak se dostat na ostrov

Stari Grad spojuje ostrov Hvar s okolním světem. Trajektové linky odtud vedou do Splitu , Dubrovniku , Rijeky , na ostrovy Korčula a Lastovo , a dokonce i do Itálie.

Plusy

UNESCO
rodiště významných osobností


Informace a fakta

GPS: 43.1842, 16.5945
Nadmořská výška: 4 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:09:53

Stari Grad: Recenze

Stari Grad prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Stari GradJelsa (8km)Hvar (12km)Bol (10km)Gornji Humac (16km)Milna (20km)Sumartin (25km)Milna (21km)Splitska (21km)

Webmap: 1 2 3