TIXIK.cz » Města » Stargard Szczeciński

Ubytování Stargard Szczeciński, hotely Stargard Szczeciński

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Stargard Szczeciński: Hlídač pokojů
Stargard Szczeciński Mapa Mapa hotelů Stargard Szczeciński

Stargard SzczecińskiStargard Szczeciński

Související témata

Satelitní mapa Stargardu, Autopůjčovny v Stargardu, Apartmány v Stargardu, Stargard Szczeciński - počasí, Stargard Szczeciński: Fotografie

Doporučené hotely Stargard Szczeciński


Zobrazit všechny »


Stargard Szczeciński: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Stargard Szczeciński Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Stargard Szczeciński a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:23:08

Stargard Szczeciński je historické a architektonicky významné město. Leží v severozápadním Polsku , přesněji řečeno v Západopomořanském vojvodství. V současnosti v něm žije zhruba sedmdesát tisíc obyvatel. Stargard Szczeciński vyniká hlavně svou typickou cihelnou architekturou. Kromě turistiky je město důležitým hospodářským centrem. Na předměstí se nachází velká průmyslová zóna.

Architektura

Především centrum města Stargard Szczeciński se chlubí zajímavými stavbami. Nejdůležitějším použitým materiálem jsou cihly. Architektonický styl je podobný, jako v mnoha dalších městech v severním Polsku a Německu . V historii se jejich kultura mezi sebou vzájemně prolínala. Stargard Szczeciński je společně s několika dalšími městy v severní Evropě zapsán na Evropské stezce cihelné gotiky.

Historie

Stargard Szczeciński a okolní region patří mezi nejstarší obydlená místa na území celého dnešního Polska . První osady zde vznikaly již v sedmém století.

Obchodní křižovatka

Stargard Szczeciński patří do bohatého historického regionu Pomořany. Městská práva město obdrželo roku 1243. O sto dvacet let později vstoupilo do Hanzy. Ta sdružovala za účelem obchodu a vzájemné spolupráce několik dalších měst blízko Severního a Baltského moře. Jednalo se o velmi bohatou obchodní organizaci. Ekonomický rozkvět v této době zažíval i Stargard Szczeciński jako důležitá obchodní křižovatka.

Německá nadvláda

Během třicetileté války v první polovině sedmnáctého století byla část města vypálena. Po ukončení války v roce 1648 přešel Stargard Szczeciński pod nadvládu Pruska. V roce 1871 se celé Německo sjednotilo. Město se tak stalo součástí Německého císařství.

Stargard Szczeciński v Polsku

Po skončení druhé světové války a porážce nacistů byla Německu zabavena velká území. K nim patřila i část historických Pomořan, které se i s městem Stargard Szczeciński staly součástí Polska .

Památky

Kostel svaté Marie

Je to jeden z největších cihelných kostelů v celé Evropě. Pochází ze čtrnáctého století.

Městské opevnění

Opevnění pocházející ze středověku je tvořeno souborem hradeb a bran. Jedním ze symbolů celého města se stala Mlýnská brána. Stejně jako většinová část celého opevnění je postavena z cihel.

Celková tvář města

Ve městě Stargard Szczeciński naleznete i další zajímavosti, například renesanční radnici z šestnáctého století. Na návštěvníka ale díky ojedinělé architektuře zapůsobí Stargard Szczeciński svou celkovou atmosférou.

Ostatní vyžití

Ve městě Stargard Szczeciński se nachází i spousta možností kulturního a společenského života. Stargard Szczeciński patří mezi větší polská města. Nabídka je tudíž velmi široká. Velkou kulturní institucí je Stargardzkie Centrum Kultury, které pravidelně pořádá různé akce. Nechybí zde muzeum vystavující různé exponáty o městě a jeho okolí. Samozřejmostí je kino. Najdete zde také bohaté možnosti sportovního vyžití, které zajišťují početné areály. Ve městě navíc působí basketbalový tým hrající nejvyšší polskou soutěž.


Informace a fakta

GPS: 53.3384, 15.0434
Nadmořská výška: 33 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:33:20

Stargard Szczeciński: Recenze

Stargard Szczeciński prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Stargard SzczecińskiMaciejewo (25km)Goleniów (30km)Barlinek (40km)Myślibórz (48km)

Webmap: 1 2 3