TIXIK.cz » Polsko » Velkopolsko » Poznaň » Staré náměstí

Staré náměstí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Staré náměstí: Hlídač pokojů
Staré náměstí Mapa Mapa hotelů Staré náměstí

Staré náměstíStaré náměstí

Související témata

Staré náměstí: Fotografie

Doporučené hotely Staré náměstí


Zobrazit všechny »


Staré náměstí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Staré náměstí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Staré náměstí a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Přírodní rezervace Morasko9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 01:18:35, Adresa: Stary Rynek 49, Poznań, Polsko, Telefon: +48 61 855 04 13

Staré náměstí je čtvercové náměstí v polské Poznani . Je součástí Starého Města, které bylo vystavěno v roce 1253.

Náměstí i tržnice

Délka jedné strany náměstí je 141 metrů, což znamená, že Staré náměstí je třetí největší trh v Polsku a jeden z největších v celé Evropě . Ve středu tržnice stojí radnice, soukenictví, obchody a jatka. Na náměstí se čile obchoduje dodnes!

Radnice v Poznani

Dominantou Starého náměstí je nádherná stará Radnice v Poznani , tyčící se v jeho středu.

Zajímavosti

Jednou ze zajímavostí nádherného náměstí plného renesančních budov je Poznaňský Betlém. Tato každoroční akce v období adventu a vánoc se na Starém náměstí koná pravidelně od roku přelomu milénia. Akce začíná s příchodem adventu, a končí den před Štědrým dnem. Základem je živý betlém s velkým jevištěm, na kterém probíhají různé tematické koncerty. Svatojanský trh zase vychází z tradic 16. a 17. století, a koná se tradičně ve druhé polovině června.

Kde se najíst?

Výborná restaurace Bamberka vás uvítá tradiční polskou kuchyní, celé náměstí je však doslova plné všemožných restaurací, kaváren a vináren, které dávají místu osobitý ráz. Výjimečnou restaurací je Sami Swoi Klub, který dokonce nabízí čtvrteční akce „Karaoke- zazpívej sám“. Kdo má trochu méně exotické chutě, bude určitě potěšen klasickou polskou kuchyní v restauraci Pod Kiozołkami, která se přímo specializuje na polské kulinářské unikáty. Třeba lahodné domácí pirohy, vyráběné podle tradičního způsobu, s rozličnými druhy náplně. A když se takový piroh zapije pivem před kusem zvěřiny, nebo lososa …

Mezinárodní festival ledového řezbářství

Ledové sochy sice vydrží jen po určitou dobu, ale krása za pomíjivost stojí. Jde o jediný festival tohoto druhu, pořádaný v Polsku. Již od roku 2006 se pravidelně pořádá na Starém náměstí v Poznani, a vy na něm můžete shlédnout největší mistry tohoto fascinujícího a pomíjivého sochařského umění.


Informace a fakta

GPS: 52.4089, 16.9336
Nadmořská výška: 66 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:49:17

Staré náměstí: Recenze

Staré náměstí prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poznaň (0.4km)Suchy Las (8km)Swarzędz (10km)Skórzewo (10km)Przeźmierowo (10km)Plewiska (10km)Kobylnica (11km)Komorniki (12km)Owińska (12km)

Webmap: 1 2 3