Spravedlnost - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Spravedlnost: Hlídač pokojů
Spravedlnost Mapa Mapa hotelů Spravedlnost

Související témata

Spravedlnost: Fotografie

Doporučené hotely Spravedlnost


Zobrazit všechny »Spravedlnost: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Spravedlnost Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Spravedlnost a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Brněnský hodinový stroj0.3km
Desert0.4km
Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi0.5km
Brněnské výstaviště2km
Vinařství a vinný sklep Sedláček29km
Dalešická přehrada37km
Vinařství Gotberg30km
Templářské sklepy Čejkovice41km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 22:11:06

Spravedlnost je bronzová socha českého sochaře, rodáka z Čeladné , Maria Kotrby. Dílo bylo dokončeno koncem srpna 2010 a umístění našlo před budovou Nejvyššího správního soudu na moravském náměstí v Brně v České republice.

Spravedlnost to má těžké

Dnes již čas pomalu zchladil rozhořčená nitra umělců, kteří se po ohlášení výsledků soutěže v roce 2008 nemohli smířit s Kotrbovou metaforou Spravedlnosti, coby bytosti, zdvíhající těžký předmět z pramene. Umělci tehdy hromadně podávali protesty. Kotrba vyšel vítězně, ale vinou dlouhodobého procesu zadávacího řízení a náročné koordinace stavebních činností, souvisejících s rekonstrukcí Moravského náměstí, se mu práce stala utrpením. I vodovodní potrubí pro přívod potřebné tekutiny k fontáně muselo být protlačováno pod kolejovým vedením městské hromadné dopravy. Socha Spravedlnosti byla nakonec odlita ve slévárně v Tečovicích. U Spravedlnosti využívá Kotrba v plné míře své typické konstrukce redukovaných válcových tvarů, které navozují zajímavý dialog s podobně dimenzovanými vertikálními představenými dvojsloupy, vynášejícími balkony v průčelí budovy soudu. Socha je zamyšlením na tíhou spravedlnosti a nekonečným zápasem o její dosažení.


Informace a fakta

GPS: 49.1976, 16.607
Nadmořská výška: 228 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:23

Spravedlnost: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 3213.5.2011 0:39:31
Osobně se mi socha líbí. Vzbuzuje podobné dojmy jako výtvory Henryho Moora či Jaroslava Róny. Nejpůsobivěji socha Spravedlnosti působí, když zpod ní tryská voda. Svár obrovského množství těžké hmoty a pryštící vody je úchvatnou podívanou ve stylu sisyfovském.
Rozhodně doporučuji zastávku u tohoto monumentu při toulkách Brnem.
 Aura: 56Recenze: 513.5.2011 7:50:19
Taky se mi moc líbí. Nevím, jestli to není od stejného autora, ale připomíná mi hodně sochu Sv. Kryštofa, která bývala na náměstí Svobody (tak dva roky zpátky) . Pravda je, že v zimě má ale socha poloviční "účinek" :-) .

Města a obce v okolí

Brno (0.6km)Kníničky (7km)Rozdrojovice (9km)Tvarožná (12km)Ostrovačice (14km)Lelekovice (11km)Tetčice (15km)Kovalovice (15km)Říčany (16km)

Webmap: 1 2 3