TIXIK.cz » Města » Spoleto

Ubytování Spoleto, hotely Spoleto

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Spoleto: Hlídač pokojů
Spoleto Mapa Mapa hotelů Spoleto

SpoletoSpoleto

Související témata

Satelitní mapa Spoleta, Penziony ve Spoletu, Autopůjčovny ve Spoletu, Luxusní ubytování ve Spoletu, Spoleto: Fotografie

Doporučené hotely Spoleto


Zobrazit všechny »


Spoleto: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Spoleto Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Spoleto a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:43:20, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
krásné památky
osobitá místní atmosféra

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 42.7448, 12.7374
Nejbližší letiště: Letiště Perugia / San Egidio, 55 km
Vzdálenost do hlavního města: Řím, 142 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:12:18

Spoleto: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 27424.8.2011 10:10:49
Spoleto je město ve střední Itálii. Žije zde přibližně 38 000 obyvatel. Administrativně spadá Spoleto pod region Umbria. Město je proslavené pořádáním letního festivalu umění dei Due Mondi a také svými památkami. Má 2 km zachovalých hradeb.

Historie města Spoleto

Počátky města se datují kolem 6. století. Kolem 9. století bylo Spoleto mocným sídlem Lombardů. V roce 1155 bylo zničeno římským císařem Friedrichem Barbarossou a známé je také vládnutí Lucrezie Borgie na konci 15. století.

Městské památky

Dominantu města Spoleto tvoří Papežský hrad Rocca postavený ve 14. století. Pod ním se nachází Ponte Romano ve stylu antických akvaduktů.
K nejstarším památkám ve městě patří kostel San Salvatore pocházející ze 4. století. Nedaleko se nachází kostel San Ponziano s kryptou z 10. století a kostel San Gregorio z 11. století. K dalším historickým památkám patří římské divadlo nacházející se na náměstí Piazza Liberta. Na náměstí se nachází ještě kostel a klášter Sant´Agata. K dalším památkám patří jedninná dochovaná městská brána, která není součástí hradeb Arco di Druso. Významná je také katedrála Santa Maria Assunta postavená na konci 12. století. Katedrála nabízí fresky v apsidě a za shlédnutí stojí kaple Erioli. Nejvyhledávanějším kostelem ve městě Spoleto je Sant´Eufemia ze 12. století. Ojedinělé jsou tzv. Matronei - ochozy s vysokými oblouky na postraními loděmi kostela, které sloužily k odělení můžu od žen. Nedaleko se nachází museum Diocesano s obrazy od italských mistrů.

Města a obce v okolí

SpoletoScheggino (8km)Campello sul Clitunno (9km)Castel Ritaldi (10km)Massa Martana (18km)Acquasparta (17km)Cerreto di Spoleto (17km)Trevi (13km)Ferentillo (14km)

Webmap: 1 2 3