TIXIK.cz » Města » Split

Split - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Split: Hlídač pokojů
Split Mapa Mapa hotelů Split

SplitSplit

Související témata

Satelitní mapa Splitu, Tipy na výlety poblíž Splitu, Penziony ve Splitu, Luxusní ubytování ve Splitu, Apartmány ve Splitu, Autopůjčovny ve Splitu, Levné ubytování ve Splitu, Split - počasí, Split: Fotografie

Doporučené hotely Split


Zobrazit všechny »


Split: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Split Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Splitu, Plánovač výletů, Split a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:40:06, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
UNESCO
pobyty u moře
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

námořní
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.5069, 16.4428
Nadmořská výška: 8 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:11

Split: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-24 10:15:25
Split je město nacházející se v Chorvatsku . Leží ve střední Dalmácii na poloostrově mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem v Jaderském moři. V dnešní době žije ve městě Split cca 210000 obyvatel.

Historie

Město bylo založeno ve 3. století římským císařem Diokleciánem. Po nadvládě Slovanů usilovala o Split Benátská republika. Od roku 1069 se město stalo součástí chorvatského království. Po roce 1929 byl Split centrem Bánoviny Primorje, která byla součástí Jugoslávie. Od roku 1992 je Chorvatsko samostatnou zemí a Split se stal správním střediskem.

Turistické cíle

Město je velice bohaté na kulturní památky. K dominantě města patří Diokleciánův palác postavený na přelomu 3. – 4.století. Palác byl v roce 1979 zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO . Dále zde naleznete Zlatou, Stříbrnou a Železnou bránu, což jsou pozůstatky po městských hradbách. K vidění je katedrála sv. Duje se zvonicí z přelomu 13. – 15. století, mauzoleum císaře Diokleciána ze 3. století, socha Řehoře z Ninu z roku 1929 a Jupiterův chrám z 8. století. Mezi nejnavštěvovanější kostely patří kostel sv. Rocha, kostel sv. Františka a kostel sv. Trojce z 8. – 9. století.
Krásný výhled na město je z kopce Marjan, kde je lesopark a malá zoologická zahrada. Na okraji města je římský akvadukt ze 3. století, který se používá do dneška.
Ke koupání je zde 6 městských koupališť a také možnost koupání na pobřeží. Nejznámější pláží je pláž Bačvice, která je označená modrou vlajkou.
Split nabízí také bohatý noční život a to na diskotékách, v klubech, nočních barech a spoustě hospůdkách a restaurací.

 Aura: 65Recenze: 22008-09-29 16:26:21
Nespoutaný noční život a historie, z níž se tají dech. Těmito slovy je možné popsat dvousettisícové dalmátské město Split pod vrcholy pohoří Mosor.Hlavní tahák Splitu je bezesporu Diokleciánův palác. Památka UNESCO a ikona dalmátské metropole však není jen pamětihodností.

Tak je to ostatně s většinou chorvatských památek. Diokleciánův palác je k prasknutí narván kavárničkami, obchody, galeriemi. Dotýkat se tisícileté historie v jeho úzkých uličkách přeplněných turisty či místními, kteří sem jdou za nákupem nebo posedět, to je vskutku zážitek, který se jinde hledá jen obtížně.
 2008-09-07 17:41:29
U města Split je odpočinkové místo - vrch Marjan. Nachází se zde archeologické muzeum, středověké kostelíky, malá ZOO, vyhlídková terasa, krásný lesopark a galerie sochaře Ivana Meštroviče.
 2008-06-18 19:56:28
V chorvatském Splitu se nacházejí ruiny paláce,který nechal postavit římský panovník Dioklecián ve 4. století našeho letopočtu. Ve středověku sem byla přistavěna katedrála a další významné stavby - románské kostely, středověké pevnosti, gotické, renesanční, a dokonce paláce z období baroka.

Města a obce v okolí

SplitPodstrana (9km)Arbanija (11km)Okrug Gornji (15km)Trogir (15km)Dugopolje (15km)Dugi Rat (17km)Sutivan (14km)Seget Vranjica (21km)

Webmap: 1 2 3