TIXIK.cz » Města » Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Spišská Nová Ves: Hlídač pokojů
Spišská Nová Ves Mapa Mapa hotelů Spišská Nová Ves

Spišská Nová VesSpišská Nová Ves

Související témata

Spišská Nová Ves - satelitní mapa, Spišská Nová Ves - počasí, Spišská Nová Ves: Fotografie

Doporučené hotely Spišská Nová Ves


Zobrazit všechny »


Spišská Nová Ves: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Spišská Nová Ves Mapa Plánovač výletů na míru
Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Spišská Nová Ves a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:08:54, Nadmořská výška: 452m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 48.9423, 20.5631
Nadmořská výška: 452 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:47:16

Spišská Nová Ves: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 52011-08-24 09:43:41
Spišská Nová Ves je okresní město ležící na východním Slovensku . Nachází se v jižní části Hornádské kotliny, na obou březích řeky Hornád. V současné době zde žije kolem 38 000 obyvatel. Spišská Nová Ves je hospodářské, administrativní a kulturní centrum Spiše.

Pohled do historie

Spišská Nová Ves vznikla jako obec už ve 12. století. Podle úzké a dlouhé zástavby dostala jméno Iglov. Ve 13. století založili kolonisté v její blízkosti obec Nová Ves, která se poprvé připomíná roku 1268. Roku 1778 se Nová Ves stala sídlem Provincie 16 spišských měst, navrácených z polského záboru. Za II. světové války a Slovenského národního povstání se Spišská Nová Ves stala jedním z center odporu na Spiši.

Pamětihodnosti

Ve městě Spišská Nová Ves vás zaujme řada památek, jako například gotický farní kostel ze 14. století, který vyniká hlavně 87 metrů vysokou věží (údajně nejvyšší na Slovensku) . V interiéru kostela se zachovala pozdně gotická kalvárie od mistra Pavla z Levoče (1520) , gotické tabulové obrazy a relikviový kříž. Další významnou památkou ve městě Spišská Nová Ves je tzv. Malý kostel. Na rozlehlém náměstí najdeme početné měšťanské a řemeslnické domy s renesanční nebo barokní úpravou fasád. Významný je hlavně tzv. Provinčný Dom, bývalé sídlo Provincie 16 spišských měst. Jedná se o středověkou stavbu s bohatou rokokovou štukovou výzdobou na průčelí. Za zmínku stojí i klasicistní radnice, vystavěná v roce 1780.

Kultura

Město Spišská Nová Ves má významný podíl na kulturním rozvoji Spiše. V roce 1904 bylo postaveno v budově Reduty městské divadlo. V roce 1932 vznikl divadelní spolek Hviezdoslav, který je činný dodnes. Ve městě Spišská Nová Ves sídlí Spišské divadlo, Muzeum Spiše, Galerie umělců Spiše nebo třeba známá ZOO Spišská Nová Ves. Ve městě se nachází i sídlo správy NP Slovenský ráj .

Města a obce v okolí

Spišská Nová VesSpišské Tomášovce (7km)Levoča (9km)Mlynky (14km)Dedinky (16km)Stratená (18km)Vrbov (19km)Poprad (23km)Kežmarok (24km)

Webmap: 1 2 3