TIXIK.cz » Řím » Španělské schody

Španělské schody - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Španělské schody: Hlídač pokojů
Španělské schody Mapa Mapa hotelů Španělské schody

Související témata

Španělské schody: Fotografie

Doporučené hotely Španělské schody


Zobrazit všechny »Španělské schody: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Španělské schody Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Španělské schody a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 18:36:21

Španělské schody , které vznikly v roce 1723, jsou nejslavnější schodiště v Římě , hlavním městě Itálie . Najdete je na náměstí Piazza di Spagna .

Obecné informace

Na vrcholu Španělských schodů se tyčí kostel francouzského stylu Trinita di Monti. Při pohledu z kostela jsou Španělské schody lemovány ozdobnými květinami, například azalkami. Pod schody se nachází fontána ve tvaru lodě, Fontana della Barcaccia. Tuto fontánu navrhl Pietro Bernini ve spolupráci s Gianem Lorenzem v roce 1629. Toto schodiště je nejznámější v Římě proto, že zde Římané rádi sledovali nakupující mladé ženy. Mají ho rádi také turisté, protože je odsud krásný výhled na Piazza di Spagna a okolní romantické uličky.

Praktické informace

Turistům, kteří Španělské schody navštěvují, je zakázáno jíst, pít nebo hrát na hudební nástroje. Je zde povoleno v klidu posedávat na schodech a bavit se nebo flirtovat.


Informace a fakta

GPS: 41.906, 12.4828
Nadmořská výška: 40 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:27:18

Španělské schody: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 762010-09-05 21:23:29
Abych byla upřímná od Španělských schodů jsem očekávala trochu více. Jest-li se sem vydáte, poradím vám jako poradila nám naše průvodkyně, aby jste z této návštěvy měli alespoň nějaký zážitek. ideální je sem jet metrem a nevystoupit přímo na stanici Španělské schody, ale vystoupit o stanici dále. Neboť k Španělskýcm schodům příjdete z vrchu a pěkně se po nich projdete. Ale kdyby jste vystoupili přímo na jmenované stanici příjedete k nim ze spoda a věřte dojem už není takový. Je pravda, že ze schodů je pěkný výhled na náměstíčko, které se rozbýhá do několika malinkatých uliček příjemných barů, restaurací a kavárniček. Atmosféra je tu příjemná, ale pozor v plné sezóně je zde problém najít místočko k posezení a občerstvení.

Města a obce v okolí

Řím (1.2km)Monte Porzio Catone (22km)Guidonia (22km)Colonna (24km)Monte Compatri (24km)Tivoli (27km)Gallicano nel Lazio (28km)Zagarolo (28km)Formello (21km)

Webmap: 1 2 3