TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Soutěska Homole

Soutěska Homole, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Soutěska Homole: Hlídač pokojů
Soutěska Homole Mapa Mapa hotelů Soutěska Homole

Soutěska HomoleSoutěska Homole

Související témata

Soutěska Homole: Fotografie

Doporučené hotely Soutěska Homole


Zobrazit všechny »


Soutěska Homole: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Soutěska Homole Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Soutěska Homole a doprava, Bankomaty, Parkování
Svinka34km
Skalnatá chata33km
Mlynářka40km
Mořské oko42km
Gerlachovský štít40km
Mały Staw Polski43km
Krokiew46km
Wole Oko44km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Soutěsky, Aktuální čas: 20:01:43, Nadmořská výška: 585m

Soutěska Homole je soutěska v Malých Pieninách na jihu Polska , v blízkosti slovenských hranic. Nachází se v blízkosti vesničky Jaworki , nedaleko Szczawnice . Zajímavý název pochází z ruského „gomola“, což znamená „bezrohý“.

Tipy na výlety

Údolím, které se táhne asi 800 metrů a skládá se převážně z vápence z období jury a křídy, provádí zelená turistická stezka, která prochází z Dubankowske Dolinke, přes Rówienki a Polane, pod Wysokou do Wysokých Skalek. Stezka vás několikrát převádí přes potok, který stále protéká na dně soutěsky. Stezka vede přes velké balvany a kamennou suť. Bázlivci se na ní mohou přidržovat zábradlí. Červené zbarvení kamení soutěsky vypovídá o vysokém obsahu železa a zároveň je romantickým dokreslením nádherné atmosféry přírodního útvaru. K pozoruhodnému tvarování Homole docházelo již od neogénu. K vytvoření soutěsky přispívala eroze, způsobená řekou. Proces prohlubování propasti pokračuje patrně dodnes.

Legendy

K soutěsce se váže mnoho legend. Homole byla jakýmsi „polským Eldorádem“. V dokumentu z 16. století se hovoří o opuštěném hradu Homole. Podle legend v soutěsce zanechali páni, opouštějící hrad, zakopaný poklad.

Doprava

Ze 118 kilometrů vzdáleného Krakova vám cesta do Homole potrvá přibližně dvě hodiny. Po výjezdu z Krakova směřujte vůz po silnici 7/E 77 a později na silnici 968. V Zabrzeźi odbočte doprava na silnici 969 a přes Tylmanowu směřujte přes Szlachtowskou do Homole.

Ubytování

Pokud plánujete dlouhodobější pobyt, třeba na pár dní, je dobré se v oblasti ubytovat například v Apartementech v Pieninách, nebo v Biale Wode v Pokojích U Bandyka


Informace a fakta

GPS: 49.4052, 20.5477
Nadmořská výška: 585 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:52:53

Soutěska Homole: Recenze

Soutěska Homole prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Szczawnica (5km)Rytro (13km)Czorsztyn (16km)Niedzica (18km)Łapsze Niżne (22km)Frydman (24km)Muszyna (26km)Labowa (26km)Czarna Góra (30km)

Webmap: 1 2 3