TIXIK.cz » Soúnion

Soúnion - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Soúnion: Hlídač pokojů
Soúnion Mapa Mapa hotelů Soúnion

SoúnionSoúnion

Související témata

Soúnion: Fotografie

Doporučené hotely Soúnion


Zobrazit všechny »


Soúnion: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Soúnion Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Soúnion a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mysy, Aktuální čas: 05:24:35

Soúnion je mys honosící se 65 m vysokým skalním výběžkem, který se tyčí nad Egejským mořem, v Řecku . Nachází se na poloostrově Attika a dominují mu zbytky lesknoucího se bílého, mramorového Poseidonova chrámu. Soúnion leží asi 70 km jižně od Athén .

Pohled do historie

Archeologické vykopávky dokazují osídlení poloostrova již ve 3. tisíciletí před n.l. Vysoká skála nad mořem s nádherným výhledem vždy evokovala posvátnou úctu k tomuto místu. Není divu, že Soúnion byl skutečně posvátným místem. Důkazy potvrzují, že ještě před Poseidonovým chrámem zde stávaly různé svatyně a hřbitov. O mysu Soúnion se zmiňuje i Homér ve svém díle Odyssea, které vzniklo v 8. století před n.l.

Poseidonův chrám

Poseidon byl vládcem moří. Jeho chrám byl postaven v roce 444 před n.l. na místě, odkud je vidět z celého okolí i širého moře. Na stavbu byl použit mramor u nedalekého lomu. V centru chrámu stávala 6 m vysoká bronzová socha Poseidona. Dodnes zde stojí šestnáct dórských sloupů. V roce 1906 se byly podniknuty rozsáhlé archeologické práce a nálezy jsou k vidění v Národním archeologickém muzeu v Aténách. Velikým obdivovatelem tohoto úchvatného místa byl Lord Gordon Byron, významný básník romantismu, který dokonce vyryl své jméno do jednoho ze sloupů chrámu. Doporučuje se navštívit chrám před západem sluncem, protože mizící slunce v moři na pozadí tohoto uctívaného místa nabízí naprosto impozantní pohled. Kromě Poseidonova chrámu zde stával i chrám zasvěcený bohyni Atheně. Tato stavba se nedochovala, ale jsou k vidění patrné stopy, že býval také pýchou této oblasti.

Legenda o Aigeovi

Podle pověsti právě odsud skočil do moře král Aigeus. Jeho syn Théseus se měl stát obětí hrozné příšery Mínotaura, který byl napůl člověk a napůl býk, a žil v labyrintu na Krétě. Théseus příšeru zabil, a dokonce se dostal i z labyrintu. Bylo dohodnuto, že pokud syn zemře, budou vracející se lodě mít černé plachty, ale pokud přežije, budou bílé. Všichni velice šťastní, že vše dobře dopadlo, zapomněli vyměnit plachty a lodě se vracely se smutečními, černými. Král Aigeus, který svého syna vyhlížel, zahlédl lodě a v domnění, že je jeho syn mrtev, ze žalu skočil ze skály do moře. Egejské moře vlastně nese název po tomto králi Aigeovi.

Soúnion v dnešní době

V 2. polovině 20. století místní nádheru objevili movití Řekové. Na okraji místních vesniček vyrostlo mnoho letních sídel a vil, a tim se celá oblast zařadila mezi nejdražší a nejluxusnější místa v Řecku . Na Soúnion se nejlépe dostanete autobusem, několik agentur v Athénách nabízí polodenní, nebo celodenní zájezd. Pod chrámem na pobřeží stojí Hotel Aegeon s pěknou čistou pláží.


Informace a fakta

GPS: 37.65, 24.028
Nadmořská výška: 41 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:13:31

Soúnion: Recenze

Soúnion prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Pireus (48km)Athény (45km)Rafína (41km)