TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Soukenická budova v Krakově

Soukenická budova v Krakově - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Soukenická budova v Krakově: Hlídač pokojů
Soukenická budova v Krakově Mapa Mapa hotelů Soukenická budova v Krakově

Doporučené hotely Soukenická budova v Krakově


Zobrazit všechny »


Soukenická budova v Krakově: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Soukenická budova v Krakově Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Soukenická budova v Krakově a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Collegium Maius0.3km
Jagellonská univerzita, Polsko0.3km
Les Niepołomicka26km
Indiánská vesnice34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 14:58:00, Adresa: Rynek Główny 1/3, Kraków, Polsko, Telefon: +48 12 123 45 67

Soukenická budova v Krakově je pamětihodná gotická stavba, která se nachází v centrální části Hlavního náměstí (Rynku Glównego) v Krakově , kdysi hlavním městě polské říše.

Historie

Soukenická hala prošla mnohými proměnami během staletí, její dnešní podoba starou budovu připomíná jen vzdáleně. Již Boleslav V. Stydlivý (1243 – 1279) zde nechal zbudovat první soukenické krámky. Jednalo se tehdy o dvojitou řadu staveb z kamene, které vytvářely uličku uprostřed náměstí. V této podobě existovalo soukenictví až do 14. století. Nové, gotické soukenictví, dal vybudovat král Kazimír III. Veliký (1333 – 1370) , někdy před rokem 1358. Kazimír III. Veliký byl mimo jiné posledním zástupcem rodu Piastovců na polském trůně. Významně se zasadil o stabilizaci země a kulturní rozvoj polského státu. Stavba, kterou vybudoval, vydržela ve své původní podobě do roku 1555, kdy vyhořela. Ke konci 19. století byla tržnice přestavěna a dolní hala byla přeměněna dřevěnými stánky. Na vrchu byly po stěnách v ryzalitu busty, karikující tehdejší zástupce města. Dnes je v soukenické hale množství stánků, většinou se šperky, suvenýry a rukodělnými a řemeslnými výrobky.

Kavárna Noworolski a kvalitní „Sacher-dort“

V soukenictví se nalézá slavná kavárna Noworolski, jejíž majitel Jan Noworolski se vyučil ve Vídni u zřejmě nejslavnějšího cukráře na světě, samotného Sachera. I dort, nesoucí jeho jméno, můžete v noblesní kavárně ocenit.


Informace a fakta

GPS: 50.0617, 19.9373
Nadmořská výška: 220 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:50:36

Soukenická budova v Krakově: Recenze

Soukenická budova v Krakově prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Krakov (0.5km)Rząska (8km)Węgrzce (7km)Szczyglice (9km)Kryspinów (10km)Modlnica (9km)Balice (11km)Libertów (10km)Morawica (14km)

Webmap: 1 2 3