TIXIK.cz » Města » Řecko » Sougia

Ubytování Sougia, hotely Sougia

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sougia: Hlídač pokojů
Sougia Mapa Mapa hotelů Sougia

Související témata

Největší města v Řecku, Satelitní mapa Řecka, Sougia: Fotografie

Doporučené hotely Sougia


Zobrazit všechny »Sougia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sougia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sougia a doprava
Pláž SougiaPláže0.1km
Cave of cyclop PolyphemesJeskyně2km
Lissos beachPláže2km
Ochra GorgeSoutěsky3km
Manousos beachPláže8km
Gialiskari beachPláže8km
Pláž AnydriPláže8km
Agia Eirini GorgeSoutěsky6km
Domata beachPláže10km
Trypitis GorgeSoutěsky9km
Pláž PebblePláže11km
Fournoti beachPláže12km
Pláž PaleochoraPláže12km
Irini GorgeSoutěsky8km
Pláž Agia RoumeliPláže14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:34:08, WWW stránky:

Sougia (Suja) je malé klidné letovisko na Krétě. Rozkládá se na jihozápadní straně ostrova, na okraji nádherné soutěsky Agia Irini. V současnosti žije v obci okolo 100 obyvatel.

O letovisku

Sougia je pohodové letovisko, které nabízí širokou oblázkovo-písečnou pláž. Ta je lemována pobřežní promenádou. Svůj klidný ráz si letovisko zachovalo díky archeologickým památkám, které se nacházejí na východním konci pláže. Jejich přítomnost brání dalšímu rozvoji. Sougia si v poslední době získává oblibu hlavně u milovníků aktivní dovolené. Okolí je totiž vhodné pro pěší turistiku. Na pláži se pak dají dělat různé vodní sporty. Zmíněná 500 m dlouhá promenáda je plná řeckých taveren a útulných kaváren. Její nejrušnější část se nachází u východní části pláže. Naleznete na ní také oficiální taxislužbu, která slouží zároveň jako informační centrum. Nejvýznamnější památkou v obci je starý kostel s jedinečnou mozaikou na podlaze ze 6. století. Návštěva letoviska je vhodná od konce dubna do konce října.

Turistické služby

Oblíbené ubytovací objekty jsou penzion Aretusa, penzion Archontiko, letní byty Captain George a Galini Studios & Apartments . Ve východní části pláže můžete také kempovat. Dobře se můžete najíst např. v taverně Rembetiko, kde můžete ochutnat krétské speciality a v restauraci Polyfimos, která mimo dobrého jídla a obsluhy nabízí vlastní víno i pálenku. Nejlepší plážová restaurace nese název Kyma a nabízí skvěle upravené čerstvé ryby. Oblíbená je také na východním konci pláže restaurace Omikron, která nabízí mezinárodní kuchyni. Bohužel letovisko nemá vlastní poštu. Bankomat tu ale je. Naleznete ho vedle penzionu Galini. 2 plážové kluby jsou u východní části pláže. Tato část pláže je oblíbena mezi nudisty.

Doprava

Sougia je spojena pravidelnou autobusovou linkou s Chanií . Autobusová zastávka se nachází před hotelem Santa Irene. Letovisko také leží na námořní trase spojující Paleochoru a Chóru Sfakion. Přívoz do Aji Ruméli stojí 6,30 EUR a cesta trvá skoro 2 hodiny, do Lútra stojí 10 EUR a cesta trvá hodinu a půl, do Chóry Sfakion stojí 11 EUR a cesta trvá skoro dvě hodiny. Přívoz vyplouvá vždy v ranních hodinách. Nejbližší velké letiště se nachází v Heraklionu .


Informace a fakta

GPS: 35.2489, 23.8105
Nadmořská výška: 8 m
Nejbližší letiště: Letiště Chania, 79 km
Pobřeží: Egejské moře, 31 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:53:23

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.sougia.info

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, sauna, lesy, mírné klima

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Sougia: Recenze

Sougia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Agia Roumeli (14km)Frangokástellon (39km)Maleme (30km)Kalyves (40km)Platanias (31km)Tavronitis (31km)Falasarna (35km)Chania (35km)Kolimbari (32km)