TIXIK.cz » Regiony » Sorrentský poloostrov

Sorrentský poloostrov - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sorrentský poloostrov: Hlídač pokojů
Sorrentský poloostrov Mapa Mapa hotelů Sorrentský poloostrov

Sorrentský poloostrovSorrentský poloostrov

Související témata

Sorrentský poloostrov: Fotografie

Doporučené hotely Sorrentský poloostrov


Zobrazit všechny »


Sorrentský poloostrov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sorrentský poloostrov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sorrentský poloostrov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Neapolský zálivRegiony18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 00:09:50

Sorrentský poloostrov (Península Sorrentina) patří mezi oblíbené turistické destinace v Itálii . Nachází se v jižní části země, zhruba 50 km na jih od Neapole . Sorrentský poloostrov vybíhá zhruba 35 km do Tyrhénského moře. Na severu je poloostrov ohraničen Neapolským zálivem. Od ostrova Capri na západě je oddělen 5 km širokým průlivem.

Malebná krajina, nedotčená příroda

Sorrentský poloostrov nabízí návštěvníkům nedotčenou přírodu. Charakter poloostrova je kopcovitý. Vrcholky nabízí krásné panoramatické výhledy jak na letoviska na pobřeží, tak i do širokého okolí. Dominantu celé oblasti tvoří majestátní Vesuv na severu. Sorrentský poloostrov si zachoval svůj zemědělský charakter. Na svazích se pěstují citrusy a vinná réva. Určitě vás potěší i i četné architektonické památky, které pocházejí zejména z doby starověkého Říma a ze středověku. Sorrentský poloostrov má štěrkové pláže. Moře je velmi čisté a sezóna trvá od května až do září.

Zajímavá místa, výlety

Sorrentský poloostrov je protkaný četnými polními cestami a stezkami. Je tak vhodný pro poznávací výlety jak pěšky, tak i na kole. Za návštěvu stojí celé jižní pobřeží poseté romantickými útesy a štěrkovými plážemi. Pobřeží mezi městečky Amalfi a Praiano bývá označováno za nejkrásnější pobřeží v Itálii . Milovníci přírody ocení chráněnou mořskou oblast Punta Campanella na západ od letoviska Massa Lubrense . Odtud je také možné dopravit se na neméně krásný ostrov Capri. Sorrentský poloostrov má i své pomyslné hlavní město. Je jím letovisko Sorrento , které se nachází na severním pobřeží. Návštěvníci zde mohou navštívit archeologické muzeum a kostel sv. Františka.


Informace a fakta

GPS: 40.6145, 14.379
Nadmořská výška: 226 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-23 15:38:04

Sorrentský poloostrov: Recenze

Sorrentský poloostrov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sorrento (1.3km)Massa Lubrense (2.9km)Sant'Agnello (2.3km)Piano di Sorrento (3.6km)Meta (4.4km)Positano (9km)Vico Equense (7km)Praiano (12km)Furore (14km)Agerola (14km)Pimonte (13km)Capri (14km)Conca dei Marini (16km)Anacapri (15km)Gragnano (14km)Amalfi (19km)Castellammare di Stabia (15km)Atrani (19km)Ravello (20km)Scala (20km)Minori (21km)Torre Annunziata (17km)Pompei (18km)Tramonti (24km)Scafati (20km)Trecase (18km)Angri (22km)

Webmap: 1 2 3