TIXIK.cz » Dánsko » Sjaelland » Sorø Kirke

Sorø Kirke - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sorø Kirke: Hlídač pokojů
Sorø Kirke Mapa Mapa hotelů Sorø Kirke

Související témata

Sorø Kirke: Fotografie

Doporučené hotely Sorø Kirke


Zobrazit všechny »Sorø Kirke: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sorø Kirke Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sorø Kirke a doprava, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 05:30:59, Adresa: Akademigrunden 4, Sorø, Danmark, Telefon: +45 57 82 10 12, WWW stránky:

Sorø Kirke je jednou z nejstarších cihlových staveb v Dánsku . Zároveň jde o největší klášterní kostel v zemi. Nachází se v jihovýchodní části země, na ostrově Sjælland, ve městě Sorø .

O kostele

Sorø Kirke pochází ze 12. století. Má románský interiér, který harmonicky oživují středověké fresky. Ty jsou typické svými modrými, oranžovými, červenými, zelenými a bílými geometrickými vzory, znaky a listy. Příjemný je také vysoký gotický strop ze 13. století. Sorø Kirke nechal postavit biskup Absalon, který patřil mezi nejvýznamnější středověké státníky v Dánsku. Mimo kostela tu nechal také postavit klášter, který již ale po dlouhou dobu slouží jako elitní škola - Akademie Sorø. V kostele je pohřbena celá řada významných dánských osobností, včetně biskupa Absalona. Z jeho hrobu byla vyňata biskupská berle ze slonoviny, zlatý prsten se safírem a stříbrný kalich. Všechny artefakty jsou vystaveny přímo v kostele. V Sorø Kirke si můžete také prohlédnout 6 metrů vysoký kříž ze 16. století, který je vyřezán z jednoho kusu dřeva a krásý barokní oltář a kazatelnu. Nechybí tu ani varhany ze 16. století, na které se i v současnosti hraje.

Mezinárodní hudební festival Sorø

Od konce června do začátku září v kostele Sorø Kirke probíhá mezinárodní hudební festival Sorø a každou středu se v kostele pořádají koncerty vážné hudby. Vstupenky si můžete koupit v místním informačním centru. Stojí okolo 100 DKK

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:38

Sorø Kirke: Recenze

Sorø Kirke prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sorø (0.3km)Slagelse (13km)Ringsted (15km)Skælskør (26km)Næstved (26km)Haslev (28km)Korsør (29km)Holbæk (34km)Vordingborg (52km)

Webmap: 1 2 3