TIXIK.cz » Města » Dánsko » Sjaelland » Sorø

Sorø - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sorø: Hlídač pokojů
Sorø Mapa Mapa hotelů Sorø

Související témata

Největší města v Dánsku, Satelitní mapa Dánska, Sorø: Fotografie

Doporučené hotely Sorø


Zobrazit všechny »Sorø: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sorø Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sorø a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Vestsjællands Art MuseumMuzea0.1km
West Zealand Art MuseumMuzea0.1km
Sorø KirkeKostely0.3km
Sorø RådhusRadnice0.4km
Sorø SøJezera0.9km
Tystrup SøJezera9km
TersløsegaardMuzea10km
Gyrstinge LakeJezera11km
Skovsgaard BakeryMuzea11km
Glumsø SøJezera12km
Antvorskov Monastery RuinKláštery13km
Slagelse MuseumMuzea13km
Ringsted MunicipalityMuzea15km
Foreningen Til Støtte For RingstedbogenMuzea15km
Ringsted BibliotekKnihovny15km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:17:50, WWW stránky:

Plusy

klid

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

business
aktivní dovolenou
dark tourism
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Aktivity

rybaření
maraton


Informace a fakta

GPS: 55.4328, 11.5573
Nadmořská výška: 43 m
Nejbližší letiště: Letiště Copenhagen Kastrup, 72 km
Vzdálenost do hlavního města: Kodaň, 70 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 2:38:38

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.soroe.dk

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, , blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: radnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Sorø: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4703.9.2010 11:23:21
Sorø je krásné historické město v Dánsku . Nachází se v jihovýchodní části země, na ostrově Sjælland, cca 45 km od Roskilde a 70 km od Kodaně , na břehu jezera Sorø Sø. V současnosti zde žije cca 8 000 obyvatel. Sorø láká návštěvníky na své památky a krásnou přírodu. Město je známé také díky akademii Sorø, která je elitní školou založenou Kristiánem IV.

Doprava

Sorø je dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Roskilde - Københavns Lufthavn Roskilde, které je vzdálené cca 45 km. Další je přímo v Kodani , která je vzdálená 70 km. Autem se sem dostanete po dálnici E20 a po silnici č. 150. Vlakové nádraží Sorø se nachází cca 3 km do centra města. Z ústředního autobusového nádraží sem jezdí pravidelně autobusy č. 806 a 807. Město leží na vlakové trati Kodaň – Odense . Vlaky tu tak jezdí každou hodinu. Vlakem se odutd lehce dostanete také do Roskilde , Slagelse , Ringstedu i Korsøru . Mezi Sorø a Ringstedem a Slagelse jezdí také často autobus č. 234.

O Sorø

Sorø je opravdu přitažlivé historické městečko, které je plné starých hrázděných domů. Za svou existenci vděčí město Kristiánovi IV. Ten tu totiž založil pro syny šlechticů elitní školu Akademie Sorø. Ta je dodnes velmi prestižní školou. Nejkrásnější uličkou ve městě Sorø je Søgade, kterou lemují naklánějící se hrázděné domy s okrovou omítkou a střechou z červených tašek.

Historické památky a turistické zajímavosti

Mezi hlavní turistické zajímavosti ve městě Sorø patří Sorø Kirke , klášterní kostel z 12. století. Jedná se o jednu z nejstarších cihlových staveb v Dánsku a zároveň jde o největší klášterní kostel v zemi. Unitř kostela se nacházejí krásné středověké fresky. Je zde také pohřebna řada významných dánských osobností. Krásné jsou také zdejší varhany ze 16. století. Na ně se pravidelně hrává během mezinárodního hudebního festivalu Sorø. Tento festival probíhá vždy od konce června do začátku září. Vždy ve středu se tu pak konají koncerty klasické hudby. Vstupenky na koncerty si můžete zakoupit v místním informačním centru, které se nachází v ulici Storgade 15. Lístek stojí okolo 100 DKK.

Mezi další zajímavé stavby v Sorø patří středověká brána Klosterporten, dům Riedhuset, který v minulosti sloužil k ustájení koní a pro lovecké psy a budovat Boldhuset, ve které dnes sídlí knihovna. Zajímavá je také socha Ludviga Holberga, velkého dánského dramatika, který se zasloužil o záchranu školy v době krize, kdy jí hrozilo uzvaření. V Sorø jsou i dvě zajímavá muzea. Prvním je Vestsjællands Kunstmuseum, které přibližuje 300 let dánského umění. Druhým muzeem je muzeum Sorø Amts Museum, které sídlí ve starém hrázděném domě a můžete v něm shlédnout např. dobové zařízení pokoje prostého venkovana i aristokrata. Zajímavostí je koloniál z roku 1880.

Akademie Sorø

Vznikla v Sorø přeměněním zdejšího kláštera na školu. O této změně rozhodl Frederik II. Jeho nástupce Kristián IV. zde v roce 1623 vytvořil rytířskou akademii. Ta sloužila synům šlechticů. Učili se tu dovednostem vhodným pro urozené diplomaty. I dnes jde o velmi prestižní školu, kterou financuje přímo stát.

Turistické služby

Sorø nabízí samozřejmě i kvalitní ubytování. Ubytovat se můžete např. v Danhostelu Sorø, který sídlí ve starém mlýně či v hotelu Postgaarden . Oblíbený je také zdejší kemp Sorø Camping, kde mají Wi-fi, půjčovnu kol, minigolf, vzduchovou trampolínu pro děti a bezbariérový přístup.

Dobře napít a najíst se můžete v italské restauraci Ristorante Valencia a v pizzerii Krabasken, kde dělají i dobré těstoviny a mají zde vynikající kávu. Dobře se také najíte v bývalém kinu, kde dnes sídlí restaurace Esther a ve velkolepé gurmánské restauraci Støvlet Katrines Hus. Potraviny nakoupíte v supermarketu Favør.

Historie

Historie města Sorø sahá do středověku. Přesně do roku 1161, kdy bylo založeno biskupem Absalonem. Později během “zlatého věku“ národního romantismu v Dánsku, tedy v době mezi lety 1800 – 1850, se Sorø stalo oblíbeným místem některých z nejvýznamnějších osobností dánské kultury, jako byli např. Bertel Thorvaldsen, Nikolaj Frederik Severin Grundtvig či Adam Oehlenschlåger.

Města a obce v okolí

SorøSlagelse (13km)Ringsted (15km)Skælskør (26km)Haslev (28km)Næstved (26km)Korsør (29km)Holbæk (33km)Vordingborg (52km)

Webmap: 1 2 3