TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Camden » Londýn » Somerset House

Somerset House - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Somerset House: Hlídač pokojů
Somerset House Mapa Mapa hotelů Somerset House

Související témata

Somerset House: Fotografie

Doporučené hotely Somerset House


Zobrazit všechny »Somerset House: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Somerset House Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Somerset House a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Chinatown1km
Whitehall1km
Piccadilly Circus1km
Millenium Bridge1km
Dockland Light Railway1km
City1km
Lambeth2km
Kensington Gardens4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Budovy, Aktuální čas: 22:34:32, Adresa: Strand, London, Velká Británie, London, WC2R 1LA, Telefon: +44 20 7845 4600, WWW stránky: ,

Somerset House je rozsáhlá budova, které je významným centrem uměleckých institucí. Nachází se ve Velké Británii , v Londýně , ve Westminsteru, na nábřeží Temže, na jižní straně ulice Strand.

Historie

Centrální části budovy Somerset House pochází z let 1776 - 1796. Jejím autorem je sir William Chambers. I když dům stejného jména stával na tomto místě již 200 let předtím. V roce 1775 byl však zbořen. Později pak byly ve 30. letech 19. století k novému Somerset House přistavěny na severu a jihu vikotriánská křídla.

O Somerset House

Již od svého vzniku slouží novější Somerset House pro vzdělávací instituce. Jeden čas zde sídlily i vládní úřady. Od počátku 20. století je pak budova významným centerem uměleckých institucí. Na konci 90. let 20. století bylo upraveno centrální nádvoří a terasy s výhledem na řeku. Terasy byly zároveň také zpřístupněny veřejnosti. V současnosti sídlí v Somerset House např. Courtauld Institute of Art, King's College London, sbírka dekorativního umění Gilbert Collection a další umělecké instituce. V zimě je pak hlavní nádvoří využíváno jako kluziště.


Informace a fakta

GPS: 51.511, -0.1172
Nadmořská výška: 24 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:43

Somerset House: Recenze

Somerset House prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Londýn (3.1km)Kew (12km)Mitcham (12km)Twickenham (17km)Southall (18km)Hounslow (18km)Teddington (18km)Croydon (16km)Bexley (20km)

Webmap: 1 2 3