TIXIK.cz » Města » Soluň

Soluň - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Soluň: Hlídač pokojů
Soluň Mapa Mapa hotelů Soluň

Související témata

Satelitní mapa Soluně, Tipy na výlety poblíž Soluně, Penziony v Soluni, Luxusní ubytování v Soluni, Levné ubytování v Soluni, Autopůjčovny v Soluni, Apartmány v Soluni, Soluň - počasí, Soluň: Fotografie

Doporučené hotely Soluň


Zobrazit všechny »Soluň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Soluň Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Soluni, Plánovač výletů, Soluň a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:23:54, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
krásné památky
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
mnoho mladých lidí
krásné pláže
blízko k moři
UNESCO
mírné klima

Proti

v létě moc vlhko
jazykové bariéry
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
naturisty
romantiku
sportovní turistiku
venkovskou turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
politické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 40.6392, 22.9444
Nadmořská výška: 34 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:01:15

Soluň: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 10:04:01
Soluň (řecky Thessaloniki) je druhým největším řeckým městem a metropolí oblasti řecké Makedonie. Leží při pobřeží Egejského moře, přesněji v Thermském zálivu na severovýchodě Řecka .

Stručná historie města

Město bylo založeno roku 312 př. n. l. Kassandrem a dostalo jméno podle památky jeho ženy, Thessaloniki, dcery Filipa Makedonského a nevlastní sestry Alexandra Velikého.
V dobách Římské říše Soluň ležela na jedné z nejdůležitějších obchodních cest- Via Egnatia, která spojovala Jaderské moře s Byzantskou říší.
Soluň představovala také jedno z prvních křesťanských center v Evropě. V období Byzantské říše se stává druhým nejvýznámnějším městem říše hned po Konstantinupoli (dnešní Istanbul) . Právě odtud také byli ve druhé polovině 9. století vysláni do slovanských zemí soluňští věrozvěsti, bratři Konstantin a Metoděj.
Po obléhání se Soluň dostává do rukou Turků a stává se tak částí Osmanské říše, pod jejíž nadvládou zůstává až do 26. říjná 1912.
V roce 1492 emigrovalo do města Soluň kolem 20 000 španělských Židů, kteří se též významně zasloužili o kulturní rozkvět města.
V roce 1917 byla Soluň značně zničena obrovským požárem, který trval tři dny, a tudíž velká část města musela být znova vybudována tentokrát podle nové studie, což dalo vznik současné moderní podobě města.

Památky

Požár zničil mnoho památek, ale mnohé byly znovu obnoveny, z nichž je nutno vyzvednout např. některé z byzantského období např. kostel sv. Sofie. Kostel sv. Sofie byl v městě Soluň vystavěn v 6. st. na místě starší pětilodní baziliky. Je to mohutný chrám téměř čtvercového půdorysu. Z něho, kromě jiného, zůstaly dochovány vzácné mozaiky z 9. st. Mezi další památky města Soluň patří také Římská tržnice tzv. Forum, Galeriův vítězný oblouk tzv. Kamara včetně jeho hrobu tzv. Rotundy Sv. Jiří, zbytky Byzantského opevnění a spousta dalších byzantských sakrálních památek jako např. kostel sv. Demetria patrona města Soluňě.
Dominantou města je tzv. Bílá Věž na nábřeží, která byla postavena po dobytí Soluně Turky a bývala součastí opevnění města. Kromě toho se na severovýchodní části hradeb nachází komplex 7 budov - Soluňský hrad -nazývající se Heptapyrgion nebo také Yedi Koulé.
Na počest největšího vojevůdce všech dob Alexandra Velikého stojí na Soluňském nábřeží jeho jezdecká socha.

Města a obce v okolí

Soluň (0km)Kilkis (40km)Flogita (48km)Katerini (55km)Nea Moudania (53km)

Webmap: 1 2 3