TIXIK.cz » Města » Španělsko » Sóller

Ubytování Sóller, hotely Sóller

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sóller: Hlídač pokojů
Sóller Mapa Mapa hotelů Sóller

Související témata

Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Španělska, Luxusní ubytování v Sólleru, Luxusní ubytování v Sólleru, Satelitní mapa Sólleru, Sóller: Fotografie

Doporučené hotely Sóller


Zobrazit všechny »Sóller: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sóller Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sóller a doprava, Bankomaty
Mirador des Pujol d'en BanyaVyhlídky1km
Es PujolVyhlídky1km
Els CornadorsHory3km
Puig d'AlfàbiaKopce3km
Puig des VergerKopce4km
Puig de na MariaKopce4km
Mirador de ses BarquesVyhlídky3km
Ses Barques viewpointVyhlídky3km
Puig de l'OfreKopce4km
Port de SollerPřístavy4km
Muntayeta de BàlitxKopce4km
Port de Soller LighthouseMajáky4km
Sierra de TramontanaTuristické oblasti6km
Parroquia San Juan BautistaNáboženství6km
Torre de sa PedrissaVyhlídky7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:09:38, Telefon: +34 971 63 02 00

Sóller je malebné město ležící v horské kotlině pohoří Sierra de Tramuntana na španělském ostrově Mallorca. Stejnojmenná kotlina Sóller je obklopena nejvyššími vrcholky pohoří, jako jsou Puigu L´Ofre nebo Puigu Major, které zachycují mraky a zajišťují tak krajině dostatek vody. Proto je také krajina Sólleru nejvýznamnější ovocnářskou oblastí na ostrově. Daří se zde pomerančům, meruňkám, fíkovníkům, mandlím, citrónům nebo datlím. Zřejmě nejatraktivnějším místem města Sóller je farní kostel Sant Bartomeu při náměstí Placa Constitució. Kostel byl postaven na základech bývalé mešity již kolem roku 1248, avšak dnešní podoba byla završena teprve až v 16. století. Vedle kostela se nachází starodávná radnice ze 17. století. Dalším významným turistickým střediskem města Sóller je botanická zahrada, založená roku 1992, kde si můžeme prohlédnout kolem 1700 různých druhů stromů, keřů a rostlin. Město Sóller má ještě jednu zvláštnost a to úzkokolejnou tramvaj, která ho spojuje s přístavním městečkem Port de Sóller. Ta byla uvedena do provozu již roku 1913.

Plusy

klid
blízko turistické stezky
rovinaté okolí
rodiště významných osobností
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Služby

bankomat
pekárna
banka
bar
prodejna kol
půjčovna aut
autoopravna
kostel
zubař
doktor
prádelna


Informace a fakta

GPS: 39.7662, 2.7152
Nadmořská výška: 57 m
Nejbližší letiště: Letiště Barcelona, 179 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 2:55:01

Sóller: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22923.10.2009 17:53:43
Fakt stojí za vidění, má nádhernou atmosféru a kdo má rád lidovou keramiku, přijde si na své. Na náměstí si může dát přímo na ulici šťávu z oněch zmiňovaných pomerančů, teprve pak člověk pozná, co to je pravá šťáva z čerstvých pomerančů.
Mallorca je krásná, ale člověk musí vědět, co očekává. Kdo hledá pravý turistický ruch v podobě diskoték a nočního života, může si vybrat obrovksou zátoku Bahía Alcudia, odkud jsme my úprkem zdrhli. Kdo ovšem hledá klid, k doporučení je například Cala Figuera, původní rybářská vesnice, dnes s hotýlky rodinného typu, která sice nemá vlastní pláž, samotná vesnice je vysoko na skalách, ale do 10 minut vzdálené pláže jezdí každých 15 minut elektrovláček. Klid a atmosféra zašlých časů za to ovšem stojí. Vnitrozemí Mallorcy je snad ještě krásnější než její pobřeží, vnitrozemské veničky, políčka obehnaná kamennými zídkami, zvonení zvonců na krku ovcí a koz, to vše téměř bez turistů, protože většina jich zůstává u moře, fakt nádherný dojem. Petrá například, určitě nevynechejte, stojí za to si aspoň na den půjčit auto a do vnitrozemí se podívat. Je to úplně jiná Mallorca, než na pobřeží.

Města a obce v okolí

SóllerFornalutx (2.9km)Bunyola (8km)Alaró (9km)Valldemossa (10km)Lloseta (14km)Selva (16km)Caimari (16km)Inca (17km)

Webmap: 1 2 3