TIXIK.cz » Města » Švédsko » Västernorrland » Sollefteå

Sollefteå, Švédsko - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sollefteå: Hlídač pokojů
Sollefteå Mapa Mapa hotelů Sollefteå

Související témata

Největší města ve Švédsku, Satelitní mapa Švédska, Sollefteå: Fotografie

Doporučené hotely Sollefteå


Zobrazit všechny »Sollefteå: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sollefteå Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sollefteå a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Sollefteå Camping RisönKempy0.8km
BäverliftenVleky, lanovky1km
LaxliftenVleky, lanovky1km
Långsele CampingKempy11km
VästernorrlandRegiony12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:15:21, WWW stránky:

Sollefteå je půvabné malé městečko ve Švédsku . Nachází se na severu země, v kraji Västernorrland, asi 80 km severozápadně od města Härnösand , na řece Ångerman. V současné době má asi 9000 obyvatel. Sollefteå láká návštěvníky na nádhernou okolní přírodu, řeku Ångerman a pivo.

Historie

V minulosti bylo Sollefteå významným dřevařským centrem. Zdejší domy, postavené v bezprostřední blízkosti řeky. Připomínají minulost, kdy byla řeka hlavní dopravní trasou pro přepravu dřeva. To se poté zpracovávalo v pilách na pobřeží. I když poslední velký náklad dřeva po řece plul v 60. letech 20. století, řeka neztratila svůj význam. Dnes slouží jako zdroj elektrické energie. Ekologická elektrárna, která využívá vodu z řeky, stojí přímo uprostřed města. Historie Sollefteå sahá do středověku. Statut tržního města získalo v roce 1902.

Pivovar Zeunerts

Dnes je Sollefteå známé hlavně díky pivu Zeunerts. To je údajně podle znalců nejlepší švédské pivo. I proto patří návštěva zdejšího pivovaru k největším atrakcím. Pivovar se nachází na křižovatce hlavní třídy Storgatan a ulice Bellevuevägen. Nabízí prohlídky s průvodcem, hlavně v sezóně. Od poloviny června do poloviny srpna se konají v úterý ve 13 hodin a v pátek v 10 hodin. Během prohlídky, která trvá asi 80 minut, se seznámíte s několika různými stádii výroby piva. Na závěr vás čeká ochutnávka.

Historické památky

Mezi nejvýznamnější historické památky ve městě patří elegantní kostel Sollefteå kyrka. Pochází z 19. století, ale je postaven na původní kostelu ze 13. století. Zajímavou stavbou je také místní lékárna. Tento dům byl postaven v roce 1889 v neo-gotickém slohu. Známou stavbou, kterou navštívilo mnoho významných osob, je hotel Appelbergs, postavený v roce 1882.

Turistické služby a aktivity

Ubytovat se ve městě Sollefteå můžete v již zmíněném hotelu Appelberg. Pokud sháníte levnější variantu, můžete se ubytovat v hostelu Björklunden. Luxus a pohodlí si můžete užít v hotelu City. V Sollefteå je i kemp, který se rozkládá hned na břehu řeky. Kromě možnosti přespání nabízí také vyhřívaný bazén se skluzavkami. Na západním okraji města je i menší lyžařské středisko.

Doprava

Sollefteå je dostupné autem, autobusem, lodí a letecky. Autobusy jezdí jednou za hodinu mezi Sollefteå a Långsele a zajišťují spojení k vlaku směřujícímu do švédského Laponska . Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít 30 km vzdálené letiště Kramfors Sollefteå Flygplats. Z letiště se do města Sollefteå dostanete jedině taxíkem, který vás vyjde na více než 300 SEK. Autem se sem dostanete po silnicích č. 90, 331 (87) a 335.


Informace a fakta

GPS: 63.1667, 17.2667
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:03:40

Sollefteå: Recenze

Sollefteå prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Näsåker (36km)

Webmap: 1 2 3