TIXIK.cz » Města » Sokolov

Ubytování Sokolov, hotely Sokolov

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sokolov: Hlídač pokojů
Sokolov Mapa Mapa hotelů Sokolov

SokolovSokolov

Související témata

Satelitní mapa Sokolova, Penziony v Sokolově, Sokolov - počasí, Sokolov: Fotografie

Doporučené hotely Sokolov


Zobrazit všechny »


Sokolov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sokolov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sokolov a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Koupaliště Michal SokolovKoupání3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:41:53, Nadmořská výška: 404m, Telefon: +420 359 808 111, WWW stránky:

Plusy

živá a zábavná destinace
zajímavá muzea

Proti

poměrně draho

Business travel (průmysl)

textilní
strojírenský
sklářský
chemický

Aktivity

lezení


Informace a fakta

GPS: 50.1808, 12.6422
Nadmořská výška: 404 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:15

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.sokinfo.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: živá a zábavná destinace, zajímavá muzea, možnosti koupání, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Sokolov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22011-08-24 09:24:06
Sokolov je město, které leží na západě České republiky , mezi lázeňskými městy Karlovy Vary , Mariánské Lázně a Františkovy Lázně .

Historie

První písemná zmínka pochází z roku 1279, ale osídlení je podstatně starší. Původní název osady Falkenau – Falknov se používal až do roku 1948. Počátky městečka jsou spojeny s rodem Nothaftů, který později vystřídali Šlikové. Po bitvě na Bílé hoře byl majetek Šlikům zkonfiskován a v roce 1622 jej získali Nosticové. Během třicetileté války bylo město i zámek několikrát zpustošeno a vypáleno. K obnově města i zámku došlo za Jana Hartvíka Nostice v 60. letech 17. století. V 18. století nastal velký rozmach městských řemesel a chmelařství. Rozvoj města zpomalily dva velké požáry v letech 1873 a 1874, která ale zároveň nastartovaly velkou stavební aktivitu v následujícím období. Další pohromy se městu vyhýbaly až do roku 1945, kdy byla v dubnu velká část zástavby zničena při náletu spojeneckého letectva. Negativně do dalšího vývoje zasáhl také odsun německého obyvatelstva a následující neuvážené demolice původní zástavby. I přesto se pro další generace zachovala řada pamětihodností, jak v Sokolově, tak v jeho okolí.

Sokolovský zámek

Opevněné sídlo v místech dnešního sokolovského zámku vzniklo při důležité křižovatce zemských cest. Za třicetileté války plnil hrad obranou funkci, ale přesto ho Švédové roku 1648 vypálily. Sokolovský hrad byl po útocích v průběhu války zničený, a proto se dočkal přestavby v renezančním stylu. V 18. století zámek obklopila nová zahrady, která byla vytvořena ve francouzském duchu. O století později získal zámek klasicistní podobu. V průběhu 2. poloviny 19. století nastalo zmenšování parku a ze zámecké zahrady se postupně stává městský park, který slouží do současnosti. Největší škody zámek utrpěl za druhé světové války a v 50. letech, kdy sloužil československé armádě. V současné době najdeme v zámku krajské muzeum a městskou knihovnu.

Další památky

Ve městě najdeme i řadu památek, které upomínají na druhou světovou válku. Zajímavý je barokní domek z 18. století, který sloužil jako byt pro vychovatele dětí hraběte Nostice. Pobývaly v něm takové osobnosti české historie jako Josef Dobrovský a František Martin Pelcl. Z církevních památek stojí za pozornost kaple Korunování Panny Marie z 18. století, kterou dnes využívá pravoslavná církev. Věřícím slouží farní kostel sv. Jakuba Většího v raně barokní podobě.

Města a obce v okolí

Sokolov (0km)Královské Poříčí (3km)Habartov (6km)Loket (8km)Horní Slavkov (13km)Březová (16km)Karlovy Vary (17km)Bečov nad Teplou (18km)Skalná (20km)

Webmap: 1 2 3