TIXIK.cz » Norsko » Sogn og Fjordane » Sognefjellet

Sognefjellet, Norsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sognefjellet: Hlídač pokojů
Sognefjellet Mapa Mapa hotelů Sognefjellet

Související témata

Sognefjellet: Fotografie

Doporučené hotely Sognefjellet


Zobrazit všechny »Sognefjellet: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sognefjellet Mapa Plánovač výletů na míru
Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sognefjellet a doprava
Jotunheim24km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 09:58:41

Sognefjellet je horská silnice v centrálním Norsku . Vede národním parkem Jotunheimen a spojuje městečka Sogndal a Lom . V roce 2007 tuto trasu zařadil významný anglický list The Guardian mezi 10 nejkrásnějších cyklistických tras na světě.

O silnici Sognefjellet

Celá trasa vede po silnici číslo Rv 55 ze Sogndalu do Lomu a je dlouhá celkem 137 km. Říká se jí někdy také „silnice nad střechou Norska “. Sognefjellet byla postavena v roce 1939 a stavěla ji nezaměstnaná mládež. Cesta vede do nadmořské výšky 1434 m, a je tak nejvýše položenou silnicí v severní Evropě . Z nejvyššího bodu silnice se naskytnou krásné výhledy na okolní horská jezera, ledovce či zasněžené vrcholky hor.

Praktické informace

Silnice Sognefjellet je pro auta sjízdná nejdříve od června, kdy začíná tát sníh. Sníh ale většinou neroztaje dříve jak v červenci. V některých místech je silnice Sognefjellet velmi úzká. Často projíždíte mezi sněhovými bariérami, které jsou vysoké i několik metrů. Podél silnice Sognefjellet se nacházejí odpočívadla, ze kterých si můžete tuto kouzelnou krajinu vyfotit. Na trase najdete i několik možností jednoduššího ubytování či táboření. Do oblasti se můžete vydat také autobusem. Po silnici Sognefjellet jezdí od poloviny června do konce srpna pravidelná linka mezi městy Otta a Sogndal. Autobus jezdí dvakrát denně a cesta stojí 215 NOK.


Informace a fakta

GPS: 61.5499, 7.9081
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:40:54

Sognefjellet: Recenze

Sognefjellet prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Årdalstangen (36km)

Webmap: 1 2 3