TIXIK.cz » Města » Sofia

Sofia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sofia: Hlídač pokojů
Sofia Mapa Mapa hotelů Sofia

SofiaSofia

Související témata

Satelitní mapa Sofie, Tipy na výlety poblíž Sofie, Luxusní ubytování v Sofii, Apartmány v Sofii, Levné ubytování v Sofii, Autopůjčovny v Sofii, Penziony v Sofii, Sofia: Fotografie

Doporučené hotely Sofia


Zobrazit všechny »


Sofia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sofia Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Sofii, Plánovač výletů, Sofia a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:11:11, Nadmořská výška: 553m, Adresa: София, ул. Позитано 12, България, Telefon: +359 2/988 0017, WWW stránky:

Plusy

mírné klima
rovinaté okolí

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště
železniční


Informace a fakta

GPS: 42.6973, 23.3217
Nadmořská výška: 553 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 02:13:32

Sofia: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:32
Sofia je hlavní město Bulharska . Leží v západním Bulharsku na úpatí horského masivu Vitoša a patří k nejstarším městům v Evropě. Město Sofia obývá v současnosti cca 1,5 milionu obyvatel.

Dějiny města Sofia

Archeologické vykopávky hradeb a starověkých sídlišť dokládají osídlení v období 7. století př. n. l. Tehdy oblast osídlili Thrákové a dali městu Sofia první zaznamenané jméno - Serdika. Po dlouhém obléhání v roce 809 se stala Sofia za vlády Khan Kruma poprvé součástí Bulharska . V období 12. až 14. století byla Sofia významným centrem pro obchod a řemeslo. Své současné jméno Sofia získala až v 9. století podle řeckého slova „moudrost". V roce 1878 byla Sofia osvobozena od nadvlády Osmanské říše Rusy, o rok později se stala hlavním městem nezávislého Bulharska. Mnoho archeologických nálezů poukazuje na bohatou historii města.

Sofijské pamětihodnosti

Pod moderními budovami se nachází rozlehlé starobylé podzemí. Nejvýznamnější historickou památkou města Sofia je kostel sv.Sofie, patronky města, z poloviny 6.století. O deset století později byl přebudován na mešitu, která byla v 19. století z většiny zničena při zemětřesení a později znovu vybudována. Mezi další významné památky patří kostel sv.Mikuláše postavený v roce 1912, katedrála Alexandera Něvského s interiérem osázeným onyxem a alabastrem, mešita Banya Bashi, dílo Mimara Sinana a středověký kostel sv. Nedelya. Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO byl zapsán Boyanský kostel ze 13. století. Nejstarší stavbou města Sofia je rotunda sv. Jiří ze 4.století, dnes ukrytá v moderní zástavbě. Národní historické muzeum Sofia nabízí rozsáhlé sbírky a stálé expozice s více než 650 000 artefakty. Národní archeologické muzeum Sofia má sbírkové fondy s archeologickými artefakty z celého Balkánu. Národní galerie Sofia je sbírkou umění evropských, asijských (buddhistické, japonské, indické umění) a afrických umělců.

Kouzelné parky a místa odpočinku

Nespočet parků a zelených ploch ve městě Sofia láká k relaxaci. K nejznámějším městským parkům patří Sofia City Garden a park Svobody s umělým kluzištěm, zoologickou zahradou a sportovními stadiony. Posedět můžete v desítkách kaváren nebo na romantických místech s malými fontánkami. Sofia je vyhlášena pro své četné minerální a termální prameny.

Doprava

Dnešní Sofia je hlavním ekonomickým centrem Bulharska a důležitým centrem pro mezinárodní železniční a automobilové trasy. Sofia má mezinárodní letiště, zrekonstruované v roce 2005, a rozsáhlou síť městské veřejné dopravy včetně metra.

Sofia je nejvýznamnějším univerzitním městem v zemi. Nachází se zde 9 univerzit.

Města a obce v okolí

SofiaLesnovo (27km)Pernik (26km)Shiroki Dol (38km)Samokov (44km)Panichishte (48km)Govedartsi (50km)Dupnitsa (51km)

Webmap: 1 2 3