TIXIK.cz » Města » Soči

Soči v Rusku - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Soči: Hlídač pokojů
Soči Mapa Mapa hotelů Soči

Související témata

Satelitní mapa Soči, Tipy na výlety poblíž Soči, Autopůjčovny v Soči, Soči - počasí, Soči: Fotografie

Doporučené hotely Soči


Zobrazit všechny »Soči: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Soči Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Soči, Plánovač výletů, Soči a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:49:03

Plusy

má zábavní park
rovinaté okolí
mírné klima


Informace a fakta

GPS: 43.613, 39.7149
Nadmořská výška: 76 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 07:56:19

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: lyžování, potápění, rybaření, surfování, vodní lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Prostředí města: hory, moře, řeka, údolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Počet obyvatel: 140000
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: osobitá místní atmosféra, bezpečno, bez sněhu, čisto, krásné čtvrti, příjemné staré centrum, hodně květin a zeleně, město s kosmopolitním charakterem, hezké hory, hezké obchůdky, romantická atmosféra, živá a zábavná destinace, hezký přístav, ráj fotografů, krásné scenérie, skvělé jídlo, zelené město, milí lidé
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: velké sociální rozdíly, špatné parkování, poměrně draho, časté fronty, graffiti
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: aktivní dovolenou, noční život, plavby, příroda, rodiny s dětmi, romantiku, sportovní turistiku, venkovskou turistiku
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: častý cíl celebrit
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Rok založení města: 1838

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Soči: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:02:00
Soči je město a významné rekreační středisko v Rusku , na pobřeží Černého moře. Městská aglomerace Velké Soči je díky své rozloze 3502 km2 mnohem větší než Moskva .

Základní fakta

Soči se nachází mezi pobřežím Černého moře a úpatím Kavkazu v Krasnodarském kraji. Leží tedy na severním okraji subtropického pásma, a proto se stalo oblíbeným lázeňským městem a turistickým letoviskem. Je to vůbec první ruské město, které získalo právo hostit Zimní olympijské hry (budou se konat v roce 2014) .

Pohled do historie

Oblast pobřeží Černého moře byla osídlena pravděpodobně již v době středního paleolitu. První dochované zmínky o městě Soči pocházejí z období 65 př. n.l., tehdy pod jménem Zichy nebo Dzihi. V období 6. až 15. století patřila oblast Chazarům. Z této doby zůstaly dochovány kostely a ruiny byzantské baziliky. Až do konce 15. století bylo město pod nadvládou Osmanské říše, v roce 1829 však byla celá oblast pobřeží Černého moře po porážce Turků předána Rusku . Ruské město Soči začalo vznikat v roce 1838, kdy byla postavena pevnost Alexandria. V roce 1917 Soči získalo status města a stalo rekreačním místem, kam kdysi jezdíval za odpočinkem i J.V. Stalin. V současné době je Soči dobrou adresou, takže kromě řady dalších významných lidí zde má letní sídlo i prezident Putin.

Soči a turisté

Soči je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů Ruska , turistika a poskytování služeb turistů dnes tvoří hlavní příjem města. Velký příliv turistů v druhé polovině 20. století výrazně ovlivnil architekturu celého města Soči . Vzniklo zde 12 moderních kin, delfinárium, luxusní hotely, restaurace, letní divadlo a stálý cirkus. Pobřeží města Soči nabízí téměř nepřeberné množství hotelů, lázní, kaváren a barů, zábavních center a vodních parků. Velkým lákadlem v okolí města je i Národní park Soči nebo Kavkazská rezervace, která je zapsaná na Seznamu UNESCO .

Zimní olympijské hry 2014

Město Soči , společně s lyžařským střediskem Krasnaja Poljana plánuje v rámci příprav na pořádání Zimních olympijských her v roce 2014 vybudování několika krytých sportovních stadionů.

 2012-06-03 02:39:52
Soči je pěkné město, posazené do samé zeleně, množství parků, Kavkazská riviéra, park Gorkovo a mnoho jiných, takže máte dojem, že celá Soči je jeden park. V poslední době se v Soči hodně staví nové hotely a sportovní areály, je tam mnoho nových nákupních středisek i pláží. Podle mého ale tyto stavby nepřidaly Soči na kráse.

Města a obce v okolí

Soči

Webmap: 1 2 3