TIXIK.cz » Brno » Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi

Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi: Hlídač pokojů
Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi Mapa Mapa hotelů Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi

Související témata

Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi: Fotografie

Doporučené hotely Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi


Zobrazit všechny »Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 16:26:00

Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi je objekt ze svařované nerez oceli českého sochaře Tomáše Medka . Stojí na Malinovského náměstí v Brně na jižní Moravě a jde o pozoruhodné dílo českého současného sochařství.

Pocta vynálezci

Socha čekala na své odhalení, ke kterému došlo v roce 2010, celé dva roky. Pochází z projektu Sochy pro Brno, a je věnována osobnosti vynálezce Thomase Alvy Edisona (1847-1931) . Jejím autorem je tomáš Medek (1969) , tvůrce proslulého sedmimetrového Uróbora z Remeše. Polygonální 3,3 metru vysoká síťová struktura evokuje spojení, kontakt a vedení. Pro realizaci díla musely být nejdříve zhotoveny sádrové modely žárovek v měřítku 1:1 s povrchovými drážkami, do kterých byly postupně kladeny ohýbané fragmenty ocelové konstrukce. Socha je umístěna na Malinovského náměstí, před obchodním domem Centrum, v blízkosti Mahenova divadla . Právě Mahenovo divadlo bylo jako jedno z prvních v Evropě díky Edisonovu vynálezu elektricky osvětleno.


Informace a fakta

GPS: 49.1954, 16.6134
Nadmořská výška: 217 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:48:18

Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 322012-02-17 17:14:32
Tato plastika je výraznou dominantou náměstí, avšak nepřekáží přirozenému pohybu lidí, není na obtíž, jak tomu někdy bývá. Když si ji budete chtít dobře prohlédnout a odpočinout si, můžete se usadit na rozestavěné lavičky. Díky tomu, že socha není kompaktní, neplní prostor a nepůsobí tíživým dojmem. Nejvíce vynikne v noci, když je rozsvícena a v tu dobu dokonale předává své poslání, tedy připomínat T. A. Edisona a jeho přínos pro lidstvo.

Města a obce v okolí

Brno (0.5km)Kníničky (8km)Rozdrojovice (10km)Tvarožná (12km)Lelekovice (11km)Ostrovačice (14km)Kovalovice (15km)Tetčice (15km)Říčany (16km)

Webmap: 1 2 3