TIXIK.cz » Budapešť » Socha Svobody

Socha Svobody - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Socha Svobody: Hlídač pokojů
Socha Svobody Mapa Mapa hotelů Socha Svobody

Socha SvobodySocha Svobody

Související témata

Socha Svobody: Fotografie

Doporučené hotely Socha Svobody


Zobrazit všechny »


Socha Svobody: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Socha Svobody Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Socha Svobody a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Sochy, Aktuální čas: 03:41:57

Socha Svobody je bronzová socha v Budapešti , v Maďarsku . Socha je postavena na památku těm, kteří obětovali své životy za nezávislost, svobodu a úspěch Maďarska . Autor celého díla je významný sochař Kisfaludi Strobl Zsigmond .

O soše

Nachází se na pravém břehu řeky Dunaje téměř v centru města. Tato 14 m vysoká socha stojí na 26 m vysokém podstavci, navíc na kopci Gellért-hegyi. Není divu, že se svojí výškou je Socha Svobody nepřehlédnutelnou dominantou města. Svoboda je ztělesněná ženou, která drží nad hlavou palmový list. Kolem této hlavní sochy je ještě umístěno několik menších soch, například drakobijec. Pokud se rozhodnete vystoupat na tento kopec s památníkem, odměnou vám bude nádherný výhled na Budapešť a široké okolí. Cesta vede parkem, kde narazíte na různé dětské prolézačky, skluzavky a další dětské atrakce.

Pohled do historie památníku

Původně se celý komplex jmenoval Památník osvobození a byl vytvořen na památku osvobození Maďarska Sovětskou armádou na konci 2. světové války. Také zde stávala 3 m socha sovětského vojáka. Během dalších let náklonnost k Sovětskému svazu poněkud ochladla, což vyústilo v povstání v roce 1956. Během povstávání se zloba lidí obrátila proti památníku a některého jeho části byly poničeny. Po roce 1989, kdy se Maďarsko stalo demokratickou zemí, bylo věnování památníku přepsáno a některé části byly přesunuty do Parku soch.


Informace a fakta

GPS: 47.4868, 19.048
Nadmořská výška: 210 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:50:51

Socha Svobody: Recenze

Socha Svobody prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Budapešť (1.7km)Solymár (15km)Telki (18km)Vecsés (18km)Tárnok (19km)Herceghalom (23km)Etyek (23km)Taksony (17km)Zsámbék (26km)

Webmap: 1 2 3