Sněžka - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sněžka: Hlídač pokojů
Sněžka Mapa Mapa hotelů Sněžka

SněžkaSněžka

Související témata

Sněžka: Fotografie

Doporučené hotely Sněžka


Zobrazit všechny »


Sněžka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sněžka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sněžka a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Czarna KopaHory2km
SmogorniaHory6km
Mały SzyszakHory7km
Černá horaHory9km
ŚmielecHory12km
Rudawy JanowickieHory13km
KotelHory15km
Sedlo Lysé horyHory16km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 12:27:58, Nadmořská výška: 1602m, Adresa: Sněžka, Pec pod Sněžkou, Česká republika, Telefon: +420 608 644 044, WWW stránky:

Sněžka je svojí výškou 1602 m. n. m. nejvyšší horou pohoří forum/p/2363368/ Krkonoše a nejvyšší horou České republiky . Nachází se na severovýchodě České republiky. Přes vrchol Sněžky prochází státní hranice mezi Českem a Polskem.

Sněžka jako turistický cíl

Na severu se Sněžka svažuje do Polska údolím Lomničky, na jihu do českého Obřího dolu. Západní část klesá do přírodní rezervace Úpská rašelina. Východní částí Sněžka přechází v Obří hřbet. Sněžka není pokrytá lesem. Její vrchol nabízí při dobrém počasí panoramatický výhled na Česko a Polsko. Díky tomu je Sněžka častým výletním cílem. Z vrcholu Sněžky vedou turistické trasy na Luční boudu (po modré na západ) , do Obřího dolu a Peci pod Sněžkou (po modré na jih) a dalších míst.

Stavby na Sněžce

Nejstarší stavbou na vrcholu je polská rotundová kaple sv. Vavřince, která pochází ze 17. stol. Další budovy na vrcholu jsou Polská (dříve Slezská) bouda z konce 19. stol. nebo horní stanice lanové dráhy. Do 80. let 20. stol. stála na vrcholu ještě dřevěná meteorologická stanice. Ta se stala po 2. světové válce jedinou funkční meteorologickou stanicí v Evropě.

Nejvyšší česká pošta

Sněžka má mimo jiné i nejvýše položenou poštu v České republice. V roce 2007 zde byla slavnostně otevřena nová Česká poštovna. Díky ní lze z nejvyššího místa České republiky poslat pohled s poštovním razítkem Sněžka.

Jak na vrchol

K vrcholu vede několik turistických tras a to z české i polské strany. Asi nejkrásnější z nich vede přes Obří důl a Krakonošovu zahrádku. Sněžka je z většiny středisek pěšky zdolatelná asi za 3h. Na vrchol a zpět se lze dostat také lanovou dráhou Pec pod Sněžkou – Růžová hora – Sněžka.


Informace a fakta

GPS: 50.7361, 15.7389
Nadmořská výška: 1571 m
Nadmořská výška vrcholu (m): 1602 m
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:24:29

Sněžka: Recenze

Zobrazit recenze:
 10.9.2008 20:27:33
Nejvyšší hora České Republiky s výškou 1602 m.n.m. Leží na hranicích s Polskem a je přístupná z obou států. Při dobrém počasí výhled na rozsáhlé okolí. Na vrcholek je možné se dostat několika cestami, z nichž pravděpodobně nejkrásnější je cesta Obřím dolem.

Na vrcholek Sněžky je také možné dojet lanovkou z města Pec pod Sněžkou, stejně tak je možné se dostat zpět dolů. Přímo na vrcholu si můžete zakoupit suvenýry ze Sněžky, zajít do nejvýše položené restaurace v Česku, nebo zakoupit pohledy v nově vybudované poštovně.

Cesta na vrchol trvá z většiny středisek okolo 3 hodin.
 25.8.2010 15:36:48
Na Sněžku chodíme téměř každý rok. Pokud si to chcete opravdu pořádně užít, jděte přímo z Pece pod Sněžkou obřím dolem. Je to výstup asi na 4 hodiny, ale stojí to za to. Připravte se na to, že mimo letní sezonu je tak hodně nestabilní počasí, takže určitě nezapomeňte na pláštěnky a opravdu pevnou obuv (my blbouni šli poprvé v topánkách) . V obřím dole je část cesty pěkně kamenitá a smrdí to pak zlomenou nohou. Trochu delší, ale pro nohy příjemnější je výstup přes Portášky, kdy jdete lesem podél lanovky na Růžohorky. Je to sice delší, prudší, ale zas tam nejsou ty kameny jako obřím dolem. Pro úplně lenochy je tu možnost vyjet na Portášky lanovkou, pak přeběhnout kilometr k Růžohorkám a pak (opět) lanovkou až na vrcholek Sněžky.
 Aura: 49Recenze: 9720.9.2010 14:38:02
Doopravdy úchvatné místo. Je zde vidět všechno krásné. Štreka je to sice veliká, ale pro ty, jež mají doopravdy zájem vidět krásu Čech i Polska. Cesta přes Obří důl je samozřejmostí a proto jděte přes ní. Opravdu si to užijete!
 Aura: 51Recenze: 9421.9.2010 17:28:28
Sněžka jako naše nejvyšší hora Krkonoš nabízí spoustu možností výletů, jak pro pokročilé turisty a i pro ty méně zdatné. Jezdí nahoru i dolů lanovka, která nás pohodlně vyveze nahoru a nabídne nádhernou vyhlídku na celé Krkonoše. V okolí je spousta možností ubytování v příjemných penzionech a tak tuto oblast doporučují všem aktivním lidem. Je krásné vystoupat až na vrchol a procvičit jak svaly, tak si i užít krásné příody a čerstvého vzduchu.

Města a obce v okolí

Pec pod Sněžkou (4.8km)Špindlerův Mlýn (9km)Horní Maršov (11km)Strážné (12km)Černý Důl (11km)Janské Lázně (12km)Žacléř (15km)Svoboda nad Úpou (13km)Benecko (15km)

Webmap: 1 2 3