TIXIK.cz » Města » Česká republika » Jihomoravský kraj » Znojemsko » Slup

Slup - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Slup: Hlídač pokojů
Slup Mapa Mapa hotelů Slup

SlupSlup

Související témata

Největší města v České republice, Satelitní mapa Česka, Slup - satelitní mapa, Slup: Fotografie

Doporučené hotely Slup


Zobrazit všechny »


Slup: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Slup Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Slup a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Vodní mlýn ve SlupiMlýny0.2km
Excalibur CityShopping10km
Letiště ZnojmoLetiště11km
Plovárna LoukaKoupání12km
Loucký klášterKláštery12km
Bazilika Panny Marie a svatého VáclavaKatedrály12km
Malovaný sklípek v ŠatověRegiony14km
Znojemské podzemí14km
Rotunda Panny Marie a sv. KateřinyNáboženství14km
Bazén Městské lázně ZnojmoKoupání14km
Koupaliště ÚnanovKoupání17km
Znojmo Model CityMuzea19km
Zámek PlavečHrady a zámky19km
Zámek KravskoHrady a zámky22km
Zámek VišňovéHrady a zámky22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:20:42, WWW stránky:

Slup je malebná obec s 452 obyvateli, která leží v České republice . Obec má zachovalou náves, v jejímž čele se nachází národní kulturní památka Vodní mlýn a kostel Jména Panny Marie. Součástí obce je i místní část Oleksovičky.

Historie

Slup byla dříve zvaná Čule, německy Zulb. Vznikla v roce 1228. V roce 1860 byla povýšena na městečko. Název obce vychází z významu "slup" (vrš) na ryby. Obcí protéká Dyjskomlýnský náhon, technické dílo ze 13.století, přivádějící vodu k pohonu mlýnů a napájející soustavu Jaroslavických rybníků. Ve 14. století byl farářem zdejšího kostela Jan Štěkna, předchůdce Jana Husa. V roce 1805 a 1809 bylo ve Slupi ubytováno Napoleonovo vojsko. Slup byla poutním místem, které navštěvovali poutníci dvakrát do roka, šestou neděli velikonoční a v září, neděli po jméně Panny Marie.

Památky a turistika

Významným turistickým cílem je národní kulturní památka Vodní mlýn. V obci je možno shlédnout i objekt lehkého opevnění, takzvaný řopík, který je zrekonstruován do stavu odpovídajícího mobilizaci v roce 1938, tedy včetně dobové výstroje a výzbroje. Řeka Dyje, protékající severní částí katastru, má zachovalou původní meandrující část a navazuje na Ptačí oblast Jaroslavické rybníky ( Natura 2000 ) . V jihozápadní části se nachází lokální biocentrum Ječměniště, obsahující mandloňovou stráň a chráněné druhy rostlin a živočichů. Zajímavé jsou i vinice v této oblasti, včetně hrádku Lämpelberg . Přes obec je vedena Vinařská cyklistická stezka, kolem obce prochází cyklostezka Greenways Praha - Vídeň.

Další informace

Začátkem měsíce září se se v areálu Vodního mlýna ve Slupi každoročně uskutečňují Slavnosti chleba. Je to celodenní folklorní slavnost, kde je v doprovodném programu možno shlédnout výstavu historických vozidel a ukázky tradičních historických řemesel. Vodní mlýn je celý den v provozu. Dopravu z blízkého okolí zajišťují zdarma historické autobusy, které dopraví návštěvníky k prohlídce archívu vinného sklepa v Jaroslavicích a k dělostřeleckému srubu Zahrádka v Šatově . Po celý den se peče ve vojenské polní pekárně čerstvý chléb.


Informace a fakta

GPS: 48.7815, 16.1992
Nadmořská výška: 193 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 21:02:17

Slup: Recenze

Slup prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Seefeld (8km)Šatov (14km)Hrabětice (15km)Znojmo (14km)Mailberg (12km)Novosedly (23km)Miroslav (20km)Dolní Dunajovice (30km)Pasohlávky (29km)

Webmap: 1 2 3