TIXIK.cz » Města » Česká republika » Ústecký kraj » Děčínsko » Šluknov

Ubytování Šluknov

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Šluknov: Hlídač pokojů
Šluknov Mapa Mapa hotelů Šluknov

ŠluknovŠluknov

Související témata

Největší města v České republice, Satelitní mapa Česka, Satelitní mapa Šluknova, Šluknov - počasí, Šluknov: Fotografie

Doporučené hotely Šluknov


Zobrazit všechny »


Šluknov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Šluknov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Šluknov a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Kostel svatého VavřinceNáboženství3km
Rozhledna Vlčí horaRozhledny7km
Rozhledna DymníkRozhledny9km
Rozhledna TanečniceRozhledny10km
Kyjovský hrádekHrady a zámky10km
Dům Českého ŠvýcarskaMuzea11km
Vyhlídka Hrádek14km
Vrchol SpravedlnostKopce14km
Starokatolický kostelKostely16km
Národní park České ŠvýcarskoNárodní parky15km
Ski areál Horní PodlužíSki areály16km
České ŠvýcarskoRegiony16km
Hornické muzeum Jiřetín pod JedlovouMuzea17km
ŠaunštejnHrady a zámky16km
Pravčická bránaSkály18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:26:58, Nadmořská výška: 356m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 51.0033, 14.4541
Nadmořská výška: 356 m
Nejbližší hranice: Německo, 2,7 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 21:02:18

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.mesto-sluknov.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, okolní příroda, rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: půjčovna aut

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Šluknov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 131.8.2011 10:24:02
Šluknov je nejseverněji položeným městem České republiky , po kterém je rovněž pojmenován Šluknovský výběžek. Leží na severozápadě Čech uprostřed Šluknovské kotliny v nadmořské výšce 350 m n. m.. Jeho součástí jsou městské části s pohádkovými názvy Království , Císařský , Nové Hraběcí , Różany , Královka , Kunratice , Fukov a Harrachov .

Evropaský unikát

Krásnými přírodními útvary tohoto území jsou chráněné krajinné oblasti Lužické hory , Labské pískovce a nejmladší národní park v České republice - národní park České Švýcarsko , který spolu s Národním parkem Saské Švýcarsko, na německé straně, patří svým charakterem k neunikátnějším místům celé Evropy .

Historie

První písemný doklad, potvrzující existenci Šluknova, nacházíme již roku 1281. Prvními majiteli šluknovského panství byli Berkové z Dubé. Na žádost Hynka Berky byl Šluknov v roce 1359 povýšen na město. Dalšími majiteli panství byli Šlejnicové, Mansfeldové, Dittrichštejnové, Harrachové a posledním majitelem se stal Ervín Leopold Nostitz - Rieneck. Po 2. světové válce bylo panství zkonfiskováno a vlastníkem se stalo město Šluknov.

Turistika

Ve Šluknovském výběžku najde návštěvník celou řadu krásných památek, turistických tras a cyklotras. Je to ideální místo pro strávení klidné dovolené.

Zámek

Mezi nejkrásnější památky patří bezesporu Šluknovský zámek, který je dominantou města Šluknova. Je situován na okraji města mimo středověké jádro. Zámek je po celkové rekonstrukci, jelikož v roce 1986 vyhořel z důvodu poruchy na elektrickém topném zařízení. Požár zcela zničil krov včetně krytiny střechy, dále celé 3. patro a značnou část 2. patra. Hašením vodou a působením deště po požáru došlo také k narušení 1. patra a suterénu. V 90. letech 20. století bylo provedeno částečné zajištění objektu. Po nutných opravách zámku byly stavební práce ukončeny z důvodu nedostatku finančních prostředků. Během několika let nečinnosti začal zámek chátrat. Od roku 2005 byly zahájeny práce na celkové rekonstrukci objektu. Nyní se dokončuje rekonstrukce zámeckého parku. V současné době má zámek svůj prohlídkový okruh, v jehož rámci jsou pro návštěvníky otevřeny téměř všechny prostory zámku, včetně dobových místností s původními exponáty. Prohlídky zámku se konají celoročně po všechny dny v týdnu, včetně sobot a nedělí, vždy v každou celou hodinu od 10.00 do 16.00 hodin. Zámek rovněž ožívá svatebními a jinými slavnostními obřady, pravidelnými výstavami, koncerty, jednáními zastupitelstva i dalšími akcemi a zároveň nabízí své důstojné a krásné zámecké prostory k pronajmutí. V přízemí zámku je pro návštěvníky k dispozici Regionální informační centrum s veřejným internetem. Za návštěvu stojí rovněž zámecká cukrárna.
U příležitosti slavnostního otevření prvních zrekonstruovaných prostor proběhly v zámku a zámeckém parku první zámecké slavnosti. Stalo se tak poslední červnovou sobotu v roce 2006. Od té doby se slavnosti, které jsou největší kulturní akcí města Šluknova, staly poslední červnový víkend v roce již tradicí. Slavnostmi, které mají již regionální i příhraniční charakter, žije v areálu zámku i zámeckého parku celé město i region.

Památky


Jako další památky ve Šluknově může návštěvník navštívit kostel sv. Václava, křížovou cestu s křížovým vrchem, Dům kultury, sloup Nejsvětější trojice, kamennou empírovou kašnu a celou řadu barokních pískovcových soch svatých. Ve městě se také dochovala celá řada charakteristických staveb typických pro nejsevernější Čechy a oblast Horní Lužice v Sasku - podstávkových tkalcovských domků.

Města a obce v okolí

ŠluknovSohland (5km)Mikulášovice (8km)Rumburk (9km)Krásná Lípa (11km)Doubice (13km)Varnsdorf (15km)Chřibská (16km)Jiřetín pod Jedlovou (17km)

Webmap: 1 2 3