TIXIK.cz » Slovenský kras

Slovenský kras - satelitní mapa, ubytování ve Slovenském krasu, výlety, dovolená, počasí

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Slovenský kras: Hlídač pokojů
Slovenský kras Mapa Mapa hotelů Slovenský kras

Slovenský krasSlovenský kras

Související témata

Slovenský kras: Fotografie

Doporučené hotely Slovenský kras


Zobrazit všechny »


Slovenský kras: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Slovenský kras Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Slovenský kras a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Turistické oblasti, Aktuální čas: 12:25:36

Slovenský kras je geomorfologické území nacházející se na Slovensku . Leží v jihovýchodní části země, v Košickém kraji , u hranic s Maďarskem . Slovenský kras sousedí s Juhoslovenskou kotlinou, Slovenským středohořím, Košickou kotlinou a maďarským Aggtelekským národním parkem . Slovenský kras zaujímá rozlohu cca 36000 hektarů s toho je 34000 ochranným pásmem. Slovenský kras je tvořen rozsáhlými druhohorními vápenci. Zdejší zlomy daly vzniknout krasovým planinám. Mezi nejznámější planiny patří Koniarská, Zádielská, Jasovská, Plešivecká a Silická planina. Původně bylo celé území Slovenského krasu porostlé listnatými lesy. Ty ale byly částečně vytěženy. V oblasti roste mnoho druhů chráněných teplomilných rostlin. Zdejší přírodní podmínky jsou také vhodné pro druhy horské, stepní a lesní zvěře. Specifické druhy zvířat žijí i v jeskyních a propastech. Slovenským krasem protékají řeky Slaná, Muráň a Turňa. K oblíbeným turistickým cílům Slovenského krasu patří Zádielský kaňon a Turnianský hrad . Z jeskyní to jsou zejména Gombasecká jeskyně , Dobšinská ledová jeskyně , Ochtinská aragonitová jeskyně , Jasovská jeskyně nebo Jeskyně Domica . Nejlepšími východisky do Slovenského krasu jsou Rožňava , Jasov , Silica , Kečovo , Plešivec , Štítnik a Turna nad Bodvou . Slovenský kras byl v roce 1973 vyhlášen Chráněnou krajinou oblastí. V roce 2002 pak za Národní park Slovenský kras. Celá oblast Slovenského krasu je od roku 1995 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO .
Datum poslední aktualizace: 2012-07-21 18:05:45

Slovenský kras: Recenze

Slovenský kras prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rožňava (8km)Mlynky (31km)Dedinky (34km)Stratená (36km)Telgárt (40km)Spišská Nová Ves (40km)Spišské Tomášovce (42km)Levoča (49km)Fričovce (56km)

Webmap: 1 2 3