TIXIK.cz » Města » Malta » Sliema

Sliema - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sliema: Hlídač pokojů
Sliema Mapa Mapa hotelů Sliema

Související témata

Největší města na Maltě, Satelitní mapa Malty, Satelitní mapa Sliemy, Tipy na výlety poblíž Sliemy, Penziony v Sliemě, Luxusní ubytování v Sliemě, Apartmány v Sliemě, Levné ubytování v Sliemě, Autopůjčovny v Sliemě, Sliema: Fotografie

Doporučené hotely Sliema


Zobrazit všechny »Sliema: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sliema Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sliema a doprava, Bankomaty
Balluta BayZátoky0.8km
St Julian's BayZátoky0.8km
Spinola BayZátoky1km
PortomasoNáměstí1km
Fort ManoelPevnosti1km
National War MuseumMuzea2km
St Paul's Pro-CathedralKatedrály2km
Fort St ElmoPevnosti2km
Bay Street Shopping ComplexShopping2km
Manoel TheatreDivadla2km
Casa Rocca PiccolaMuzea2km
National Museum of Fine ArtsMuzea2km
St George's BeachPláže2km
Grandmaster's PalaceHrady a zámky2km
Republic SquareNáměstí2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:56:43, WWW stránky:

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře
blízko cyklostezky
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
rodiště významných osobností
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
výskyt podvůdků na turisty
horší dopravní dostupnost

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Aktivity

potápění
rybaření
vodní lyžování
šnorchlování

Služby

ambasáda


Informace a fakta

GPS: 35.9126, 14.5018
Nadmořská výška: 40 m
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 5:44:19

Sliema: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25831.8.2011 10:24:08
Sliema je nejrušnější turistické centrum na severovýchodním pobřeží Malty . Nachází se na poloostrově Sliema pouze několik kilometrů od hlavního městaValletta .

Turistické informace

Sliema je považována za jedno z největších letovisek a obchodních center na ostrově Malta . Nachází se tady některé z nejlepších obchodů na Maltě , jako například Marks and Spencer, Topshop nebo Dorothy Perkins. Milovníky nakupování jistě nadchne mnoho moderních obchodních center, jako například Plaza shopping centre nebo The point. Nakupování si můžete užít také na hlavní promenádě, která je dlouhá 3 kilometry, a je považována za nejrušnější ulici na Maltě , a to ve dne i v noci. Na promenádě naleznete hotely, restaurace, bary, parčíky a velký počet obchodů. V období sezóny, oslav a festivalů, je promenáda využívána k mnoha společenským akcím. Ve městě je k dispozici i casino.

Pláže Sliema


Na východním pobřeží města Sliema si můžete užívat rozmanitých scenérií Středozemního moře s pestrobarevnými východy slunce, avšak pláže zde nejsou nejvhodnější pro koupání – a to zejména pro rodiny s dětmi. Celé východní pobřeží je kamenité s obtížným vstupem do moře, i přesto, že jsou na několika místech schůdky a držadla a některá místa jsou zalitá betonem. Alespoň malý kousek písčito – kamenité pláže můžete najít na severu města v Balluta bay, kde Sliema postupně přechází ve město St. Julian .

Pro rodiny s dětmi


Přesto, že pláže ve městě Sliema nejsou vhodné pro rodiny s dětmi, naleznete zde několik míst, která jsou právě pro děti přizpůsobena. Jedná se o dětská hřiště a veřejné parky, zejména podél promenády nebo na severu města. Tam se nachází největší park. Dětské oči jistě potěší i Duck´s village – barevná „vesnička" pro kachny, nacházející se při vstupu na ostrov Manoel.

Sport v Sliema


Sliema však není pouze centrem kaváren, obchodů a restaurací, ale i sportu. Město nemá svůj vlastní fotbalový stadion, avšak jeho fotbalový tým je nejlepší na ostrově. Kromě fotbalu se místní obyvatelé věnují skautingu, nebo basketbalu. Turisté zde mohou vyzkoušet množství vodních sportů, například potápění nebo windsurfing. Promenády přímo vybízí k dlouhým procházkám, jízdě na kole a joggingu. K dispozici jsou i tenisové kurty.

Památky


Město Sliema se může pyšnit bohatou historií, o čemž svědčí i množství památek. Na území města se nachází 5 kostelů, z nichž nejnavštěvovanějšími jsou kostely Nazareth a Sacred Heart. Velice oblíbeným místem je Tigne Fort – nejjižnější výběžek města, na kterém se nachází stará pevnost, která byla postavena jako poslední článek obranného systému Malty v roce 1792. Z Tigne Fort se naskýtá nádherný pohled na město Valletta , které se nachází na protějším poloostrově. Ve východní části města můžete spatřit strážní věž Fort Sliema nebo severněji strážní věž St. Julian´s tower. Na jihu města, kde Sliema hraničí s městem Gzira, se nachází most, po kterém se dotanete na ostrov Manoel, kde se nachází obranná pevnost z 18. století – Fort Manoel, která je majestátnou dominantou ostrova.

Ubytování v Sliema

Sliema je považována za nejrušnější letovisko na Maltě s několika nejmodernějšími hotely, ve kterých se ubytovávají zejména movitější hosté. Zároveň se tu nachází levnější, menší hotely, hostely a apartmány, z jejichž početné nabídky si jistě vyberete. Z hlediska služeb pro turisty je Sliema velice dobře vybavena, a proto si získala zaslouženou oblibu široké veřejnosti.

Doprava


Do města Sliema se dostanete velice snadno. Pokud již pobýváte na ostrově, můžete využít množství autobusových linek jedoucích do města Sliema nebo vedoucích z něj po celém ostrově. Další možností je zapůjčení automobilu, musíte však počítat se značným dopravním ruchem ve městě a jeho okolí. Z města Sliema také vyjíždí mnoho lodí, a to nejen výletní lodě na okružní plavby kolem ostrova, ale také trajekty jedoucí do hlavního města Valletta .

Města a obce v okolí

SliemaGżira (1.4km)Valletta (1.5km)Pembroke (2.6km)Kalkara (3.4km)Attard (6km)Tarxien (5km)Buġibba (9km)Rabat (10km)