TIXIK.cz » Hrady a zámky » Ostrava » Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Slezskoostravský hrad: Hlídač pokojů
Slezskoostravský hrad Mapa Mapa hotelů Slezskoostravský hrad

Související témata

Slezskoostravský hrad: Fotografie

Doporučené hotely Slezskoostravský hrad


Zobrazit všechny »Slezskoostravský hrad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Slezskoostravský hrad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Slezskoostravský hrad a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 02:40:11, Adresa: Hradní 1/10, 710 00 Ostrava-Slezská Ostrava, Česká republika, Telefon: +420 596 115 967, WWW stránky:

Slezskoostravský hrad se nachází na mírném návrší, na soutoku řek Ostravice a Lučiny, nedaleko centra města Ostrava, v Moravskoslezském kraji. Hrad vznikl ve 2. polovině 13. století v gotickém stylu a byl postaven opolskou nebo těšínskou větví Piastovců, jako pohraniční pevnost. Od roku 1327 patřilo Těšínsko k českému státu a Slezskoostravský hrad ztratil svou pohraniční funkci. V letech 1438 – 1440 se ho zmocnil Jan Čepek ze Sán. Roku 1508 byl odkoupen Janem Sedlnickým z Choltic, který ho ve 40. letech 16. století nechal přestavit na renesanční zámek a stal se střediskem politického dění na Těšínsku. Třicetiletou válkou poničený hrad se roku 1714 dostává do rukou šlechtického rodu Wilczaků z Dobré Zemnice, kteří ho mají v držení až do roku 1945, kdy připadl státu. V důsledku těžby uhlí hrad klesl o několik metrů, dochází k chátrání budovy a dokonce byl vydán návrh na demolici, který se ale neuskutečnil. Roku 1958 ho získává Obvodní národní výbor Slezská Ostrava a o pět let později se dostává na seznam kulturních národních památek Od roku 1979 probíhá rekonstrukce a v roce 2004 je otevřen pro veřejnost. K hradu se vážou i pověsti, které praví, že zde býval ukryt poklad a je ho možno spatřit jen na Velký pátek V jednotlivých patrech hradní věže se nacházejí stálé expozice o historii hradu, města Ostravy, Třicetileté války a Husitství. V hradní galerii můžete obdivovat různou uměleckou a výtvarnou tvorbu, na nádvoří exponáty jako jsou klec, pranýř. V pevnosti hradní kovárnu, kapli a ve sklepení jsou umístěna akvária a muzeum čarodějnic.

Informace a fakta

GPS: 49.8304, 18.2999
Nadmořská výška: 217 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:53:38

Slezskoostravský hrad: Recenze

Slezskoostravský hrad prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ostrava (1.6km)Havířov (12km)Šilheřovice (11km)Jilešovice (14km)Karviná (18km)Petrovice u Karviné (19km)Frýdek-Místek (17km)Bělá (19km)Český Těšín (25km)

Webmap: 1 2 3