TIXIK.cz » Chorzów » Slezské planetárium

Slezské planetárium - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Slezské planetárium: Hlídač pokojů
Slezské planetárium Mapa Mapa hotelů Slezské planetárium

Slezské planetáriumSlezské planetárium

Související témata

Slezské planetárium: Fotografie

Doporučené hotely Slezské planetárium


Zobrazit všechny »


Slezské planetárium: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Slezské planetárium Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Slezské planetárium a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 05:05:22, Nadmořská výška: 319m, WWW stránky:

Slezské planetárium je největší a nejstarší planetárium v Polsku . Nachází se v jižní části země ve městě Chorzów , které leží přibližně 10 kilometrů od Katowic . Slezské planetárium bylo založeno roku 1995 na památku astronoma Mikuláše Koperníka.

Programy

Slezské planetárium je vybaveno moderním zařízením, které promítá umělou oblohu na obrazovku tvaru kupole, která v průměru dosahuje 23 metrů. Hlediště je schopno pojmout až 400 návštěvníků najednou. Obloha planetária věrně napodobuje skutečné nebe. Zajímavostí je, že Slezské planetárium může zobrazit pohled na oblohu z různých míst na Zemi. Návštěvníci mohou sledovat díky mobilním projektorům Slunce, Měsíc, vesmír, planety a různé galaxie a jejich pohyb a rotaci v různých časových etapách. Slezské planetárium promítá například programy K okraji vesmíru, Světla na obloze, Ostrovy vesmíru, Velké narození, Noční poutníci, Sousedi Země, Pohled na oblohu v různých zemích, Život hvězdy a další zajímavé popularizační programy.

Další atrakce

Slezské planetárium nabízí výstavu s názvem Poklady Země, nahlédnutí do meteorologické a seismické stanice. Dalším objektem je astronomická observatoř s největším dalekohledem v Polsku s 30-ti centimetrovým objektivem. Návštěvníci zde mohou pozorovat Slunce, zajímavé objekty noční oblohy, Měsíc, různé hvězdy, krátery, komety a hvězdokupy.

Praktické informace

Slezské planetárium má stanovenou cenu vstupného na 12 zł pro dospělé osoby a 6 zł snížené vstupné. Do hvězdárny je vstupné 2 zł, na výstavu Poklady Země 3 zł, do seismické stanice 3 zł a do meteorologické stanice 4 zł.


Informace a fakta

GPS: 50.2906, 18.9921
Nadmořská výška: 319 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:09:12

Slezské planetárium: Recenze

Slezské planetárium prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Chorzów (2.7km)Katovice (4.2km)Bytom (8km)Zabrze (15km)Dabrowa Górnicza (15km)Paniówki (16km)Hlivice (23km)Wyry (19km)Tychy (19km)

Webmap: 1 2 3