TIXIK.cz » Zoo » Polsko » Slezsko » Chorzów » Slezská ZOO Chorzów

Slezská ZOO Chorzów - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Slezská ZOO Chorzów: Hlídač pokojů
Slezská ZOO Chorzów Mapa Mapa hotelů Slezská ZOO Chorzów

Slezská ZOO ChorzówSlezská ZOO Chorzów

Související témata

Slezská ZOO Chorzów: Fotografie

Doporučené hotely Slezská ZOO Chorzów


Zobrazit všechny »


Slezská ZOO Chorzów: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Slezská ZOO Chorzów Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Slezská ZOO Chorzów a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Katowice ZooZoo0.2km
Chorzów ZooZoo0.3km
Źywiec Mini ZooZoo68km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Aktuální čas: 14:18:42, Adresa: promenada gen. Jerzego Ziętka 7, Chorzów, Polsko, Telefon: +48 32 793 70 08, WWW stránky:

Slezská ZOO Chorzów je pozoruhodná zoologická zahrada v Polsku . Nachází se v jižní části země, ve městě Chorzów , které leží 10 kilometrů severozápadně od Katowic .

Expozice

Slezská ZOO Chorzów nabízí k vidění rozsáhlou expozici 2 201 kusů zvířat ve 280 druzích z různých částí světa a všech kontinentů. Sbírka živočichů čítá 76 druhů savců v 392 kusech, 87 druhů ptáku v 632 kusech a 40 druhů plazů v 213 kusech. Dále je k vidění 34 obojživelníků ve 4 druzích, 852 ryb v 49 druzích a 78 bezobratlovců ve 24 druzích. Slezská ZOO Chorzów je také zapojena do Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií. Pomáhá tím zachování a množení ohrožených druhů zvířat, které jsou ve volné přírodě na pokraji vyhynutí. Mezi nejzajímavější exponáty komplexu Slezská ZOO Chorzów patří lesní bizon, africká antilopa, gepard, hroch, karakal, lev, žirafa, slon, puma, sibiřský lynx, emu, čáp černý i bílý, hill posvátný, řecká želva, chřestýš kaskawel a akvária s piraňami a sumci.

Další zajímavosti

V areálu Slezská ZOO Chorzów se nachází mini lanový park se širokou nabídkou zábavy a adrenalinu. V kontaktní zoologické zahradě si můžou děti pohladit trpasličí i domácí kozy a ovce. V Slezská ZOO Chorzów najdete také rychlá občerstvení s jídlem, cukrovinkami, zmrzlinou a nápoji.

Praktické informace

Slezská ZOO Chorzów má pro veřejnost otevřeno od května do září od 09,00-19,00 hodin, v listopadu a v březnu od 09,00 do 16,00 a v dubnu a v říjnu od 09,00 do 17,00 hodin. Vstup do areálu Slezská ZOO Chorzów je stanoven na 12 zł pro dospělou osobu a 6 zł pro děti, důchodce a osoby s těžkým zdravotním postižením. Mnoho dalších zajímavých informací se dozvíte na oficiálních stránkách komplexu Slezská ZOO Chorzów.


Informace a fakta

GPS: 50.2822, 18.993
Nadmořská výška: 280 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:09

Slezská ZOO Chorzów: Recenze

Slezská ZOO Chorzów prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Chorzów (3.2km)Katovice (3.4km)Bytom (9km)Zabrze (15km)Dabrowa Górnicza (15km)Paniówki (16km)Wyry (18km)Hlivice (23km)Tychy (18km)

Webmap: 1 2 3